Žena iz Velike Britanije pokrenula je peticiju kojom od ministra traži da se postavi zakonska dobna granica za bušenje ušiju djeci jer to smatra nasiljem nad bebama
Smatrate li da je bušenje ušiju bebama oblik nasilja? Glasajte
U Velikoj Britaniji je Susan Ingram pokrenula zanimljivu peticiju kojom se od ministra traži da se postavi zakonska dobna granica za bušenje ušiju djeci. U objašnjenju kaže da je bušenje ušiju oblik nasilja prema djeci i da se dojenčadi nepotrebno nanosi bol i izaziva strah.
Po njoj, bušenje nema nikakvu svrhu osim da se zadovolji taština roditelja. Otvorena je i Facebook stranica potpore ovom zahtjevu.
Peticija je već podigla veliku prašinu i u političkim krugovima. Tako je član parlamenta i Laburističke stranke Mark Tami za The Guardian izjavio: "Kad bi bilo dopušteno raditi na dječjim licima tetovaže, svi bi se zgrozili, a iako probušeno uho može zarasti, još uvijek može uzrokovati iskrivljenost ušiju."
No, nisu svi takvog mišljenja. Mnogi roditelji buše dječje uši zbog kulturoloških razloga, takvi su običaji unutar društva i ne vide ništa sporno u tome. Činjenica je da bebe osjećaju bol i da ih bušenje ušiju sigurno boli. No, ponekad se roditelji vode mišlju da je bolje probušiti uši dok je beba mala i neće se toga sjećati. Zasad je to odluka koju roditelj donosi.
Više o ovoj temi pročitajte na portalu Klokanica.hr.