Masku se ne preporučuje odmah isprobati na licu već na podlaktici jer je koža najsličnija koži lica. Vidjet ćete kako koža reagira i po mogućnosti izabrati drugu
Savršena maska bira se prema tipu kože, a isprobava na ruci
U hladnijim mjesecima koža iziskuje intenzivniju njegu zato što niske temperature, grijanje i smanjeni unos svježe hrane izvlače i ono malo vlage koju koža uspije sačuvati. Najbolje je jednom na tjedan kožu nahraniti maskama koje će pospješiti njezinu obnovu i učiniti je sjajnom.
Maska se bira prema tipu kože
Slično kao i kremu i masku treba prilagoditi tipu kože. Ne odgovaraju svakom tipu isti sastojci zbog čega se mogu javiti upale, ljuštenje ili pak pojačano mašćenje.
Masku se ne preporučuje odmah nanijeti na lice već ju je bolje nanijeti na unutrašnju stranu podlaktice gdje je koža najsličnija koži lica, piše Women's Health.
Maske za suhu kožu
Suhoj koži ne odgovaraju parfumirane maske jer je nadražuju i dodatno isušuju. Ne preporučuje se koristiti ni one na bazi gline, sumpora i benzoil peroksida te ekstrakt limuna. Najbolje su maske koje sadrže ulja i maslac, ali ulje čajevca treba izbjegavati jer isušuje. Odlični sastojci su shea maslac, glicerin, ulja marelice i ulje jojobe jer hidratiziraju kožu.
Maske za masnu kožu
Za razliku od suhe kože, masna traži masku koja apsorbira višak ulja. Najbolji izbor su maske na bazi morske soli, ljekovitog blata i gline.
Maska za osjetljivu kožu
Osjetljiva koža reagira odmah i sporo zacjeljuje stoga pravu masku za lice treba pomno birati. Takvom tipu kože odgovaraju kamilica, krastavci i aloe vera. Ti sastojci smanjuju upalu i hrane kožu.
Maske za mješovitu kožu
Mješovitom tipu kože odgovaraju maske koje čiste mrtve stanice kože, ali nisu preagresivne za lice. Najbolji su izbor one koje hidratiziraju, a imaju nisku koncentraciju kiselina. Dobar izbor su kombinacije bademovog ulja i mliječne kiseline koja ne izaziva iritaciju.