Kukac poznat po svom užasnom smradu, podrijetlom iz jugoistočne Azije i Indije, s čovječjim licem, zloglasna je štetočina, a sada je dobio jednako zloglasan nadimak
Kukca preimenovali u Hitlera, možete li i vi vidjeti sličnost?
Kukac je preimenovan u Hitlera jer izgledom podsjeća na njega. Catacanthus incarnatus, koji se hrani usjevima, uključujući pamuk i kukuruz, dizajnom na leđima podsjeća na lice nacističkog diktatora.
POGLEDAJTE VIDEO:
Pokretanje videa...
Kukac poznat po svom užasnom smradu, podrijetlom iz jugoistočne Azije i Indije, poznat kao smrdljiva stjenica s čovječjim licem, zloglasna je štetočina i poznato je da proždire usjeve voća, pamuka, kukuruza, soje i indijskog oraščića.
Sada buba ima novi razlog za svoju zloglasnost jer je preimenovana u Adolfa Hitlera.
- Trend imenovanja buba po popularnim ličnostima započeo je nedavno kada je Catacanthus incarnatus nazvan Hitler jer podsjeća na lice njemačkog diktatora - navodi New Indian Express.
Druge su vrste dobile ime po ikonama Bollywooda kao što su Amrish Puri i AK Hangal, stoji u časopisu.
Rečeno je da je cilj stvoriti interes kod studenata istraživača olakšavanjem identifikacije proučavanja kukaca.
Promatrači divljih životinja dali su mješovitu reakciju na usporedbu.
- Člankonošci ne trebaju Hitlera! Pretpostavljam da postoji neka sličnost s njim, kao što je slučaj i s paukom Napoleonom. Ali različiti pojedinci mogu vidjeti različite stvari u prirodi i zato više volim druga imena i nadimke. Da sam ja buba, sigurno se ne bih volio uspoređivati s Hitlerom - rekao je fotograf Michael Lassle, koji je primijetio insekta u Langkawiju u Maleziji.
David Ong, koji je fotografirao stvorenje u šumi blizu Kuala Lumpura, rekao je da je Elvis bolja usporedba, ali je dodao da mu ne smeta ni ovaj nadimak, prenosi Mirror.
POGLEDAJTE VIDEO: DANKO AŽIĆ REAGIRAO NA 'MAMIĆEV REP'
- U redu je jer je to samo uobičajeno ime. No, točnije je koristiti znanstveno ime. Nazvali smo ga muškim licem bez referiranja na bilo koju određenu osobu - objašnjava Ong.
Najvažnija obrana ovog stvorenja je njegov miris, prema stručnjaku Sadashivu Waghmareu, docentu zoologije u Sjevernoj Maharashtri, na Sveučilištu u Jalgaonu, u Indiji.
- Izlučuje mirise kroz svoju smrdljivu žlijezdu, koja se nalazi na njegovom metatoraksu, radi zaštite od neprijatelja. To je vrlo česta vrsta - dodaje Sadashiv.
Catacanthus incarnatus otkrio je 1778. britanski entomolog Dru Drury, prema časopisu Scientific American.