Komentari 10

Dario Šarić triple-doubleom na 20. rođendan uništio bivši klub

7

"Vukovi" su s 96-70 bili bolji od Zagreba, a Dario je bivšem klubu zabio 20 koševa, upisao 13 asistencija uz 10 skokova! Na 20. rođendan si je poklonio lijepi poklon

U utorak su odigrane prve utakmice 3. kola A-1 Lige za prvaka, a Cibona je pobijedila i treći put. Apsolutna zvijezda bio je Dario Šarić.

"Vukovi" su s 96-70 bili bolji od Zagreba, a Dario je bivšem klubu zabio 20 koševa uz šut 8/10, upisao 13 asistencija uz 10 skokova! Na 20. rođendan si je poklonio lijepi poklon.

- Nije mi ovo prvi seniorski triple-double, imao sam jedan kao igrač Zagreba u četvrtfinalu Kupa - rekao je Šarić, kojem su navijači pjevali "Sretan ti rođendan" grupe Fantomi dok je iznosio dojmove s utakmice.

Cibosi su imali dodatnu motivaciju jer ih je Zagreb prije manje od dva mjeseca izbacio u polufinalu Kupa Krešimira Ćosića. Krenuli su silovito pred svojim navijačima u domu Dražena Petrovića. Nakon tri minute bilo je 10-0, a nakon sedam su imali +20.

- Ovo nije momčad koja nas je dobila u Kupu, odlaskom braće Žganec te ozljedama Halilovića i Segarića ostali su u nezahvalnoj poziciji. Ali željeli smo ih dobiti jer nam je taj poraz jedina crna mrlja u ovom dijelu sezone - rekao je Slaven Rimac i dodao:

- Dariju je zadnji put (protiv Krke, op.a.) pobjegao triple-double, pa ga nisam želio vaditi dok ga ne ostvari. To mu je sigurno satisfakcija, a i rođendan mu je - nasmijao se Rimac.

Osim čudesnog Šarića, vrlo dobar bio je Arapović s 14 poena, a kod gostiju je Marčinković postigao 21.

Cedevita se namučila na gostovanju kod Kvarnera, svladali su ih 68-62.