Komentari 18

Cedevita je pala u posljednjim sekundama drame u Podgorici

1

Pilepić je tricom devet sekundi prije kraja susreta doveo Cedevitu na prag pobjede, no Savović je dvije sekunde prije kraja zabio oba slobodna bacanja za 82-81...

Košarkaši Cedevite u prvoj su utakmici polufinala regionalne ABA lige u Podgorici pred 3500 gledatelja poraženi od Budućnosti 81-82 i prva je to pobjeda crnogorskog kluba u seriji na tri dobivene.

Igrači Jasmina Repeše dobro su otvorili susret i držali prednost u utakmici, no u drugom se poluvremenu domaćin, nošen glasnom publikom, probudio i preokrenuo susret serijom 10-0. Posljednja četvrtina bila je izjednačena s puno pogrešaka, a susret se odlučio u samoj završnici. Prvo je Marko Tomas s dvije trice izjednačio, da bi Fran Pilepić tricom devet sekundi prije kraja susreta doveo Cedevitu na prag pobjede. Ipak, Savović je dvije sekunde prije kraja zabio oba slobodna bacanja za konačnih 82-81. Cedevita je imala dvije sekunde za zadnji napad, no nije prošlo dugo dodavanje i Budućnost je mogla započeti slavlje.

Budućnost su do slavlja i vodstva 1-0 predvodili Savović s 20 koševa te James Richard Reynolds sa 17. Najefikasniji kod Cedevite bili su Luka Babić s 14 koševa, Marko Tomas s 13, te Miro Bilan s 12 postignutih koševa. Druga utakmica je na rasporedu već sutra ponovo u Podgorici nakon čega serija seli na zagrebački parket