Rekao je da više od šest milijardi kuna rasterećenja gospodarstva 'nije malo' te da je najveće rasterećenje u trećem krugu u području PDV-a, što je bitno za građane.
- U ovom trenutku fiskalne mogućnosti ne dozvoljavaju snižavanje stope PDV-a za kompletnu hranu, ali radimo na tome da u razdoblju koje dolazi i o tome možemo, ne samo razmišljati, nego i raditi - poručio je Marić.
Na pitanje zašto se kažnjava manjak u blagajnama, Marić je naveo kako nema velike razlike u tretmanu viška ili manjka te ponovio da rigorozne mjere dolaze tek na kraju procedure, koja uključuje upozorenja, pa i najave inspekcija. Kazao je kako ta odredba nije drastično mijenjana u odnosu na postojeće zakonodavstvo već da je samo pojašnjeno ono što se podrazumijevalo i prije.
Marić je progovorio i o planu restrukturiranja Uljanika. Rekao je kako je plan izradila Uprava brodogradilišta, a Vlada ga formalno komunicirala s Europskom komisijom. Nije želio procjenjivati je li najizgledniji ishod krize u Uljaniku stečaj.
Marić je naveo kako su određena državna jamstva za Uljanik već protestirana te da se razgovara s bankama i naručiteljima brodova. Riječ je, kako je rekao, o činidbenim avansnim jamstvima za gradnju brodova te čistim financijskim jamstvima za kredite kod komercijalnih banaka.