To je to što me zanima!

Veliki bljesak UV zraka stvorio je sliku na Torinskom platnu?

Ova kontroverzna relikvija izaziva reakcije već stoljećima, neki tvrde da su je napravili srednjovjekovni krivotvoritelji, a znanstvenici sad tvrde da su djelo UV zraka
Vidi originalni članak

Slika na Torinskom platnu nije djelo srednjovjekovnih krivotvoritelja, već ju je uzrokovao nadnaravni bljesak svjetlosti, tvrde talijanski znanstvenici iz Nacionalne agencije za novu tehnologiju, energetiku i održivi gospodarski razvoj.  

Oni tvrde da je relikvija u kojoj je pokopan Isus autentična, odnosno da je rezultat tehnologije slične UV laserima koja u srednjem vijeku nije postojala. Otisak je stvorio veliki prasak energije kao posljedica Kristova uskrsnuća. Kratki i intenzivni prasak UV zraka djelovao je na platno tako da je tijelo ostavilo otisak na njemu. Sliku bradatog muškarca, s ranama na rukama i nogama na platnu stvorio je oblik elektromagnetske energije, kao što je bljesak svjetlosti u kratkim intervalima, tvrde znanstvenici. Skeptici dugo vremena tvrde da je pravokutno platno dugo 4,2 metra i široko 0,9 metra djelo srednjovjekovnih krivotvoritelja.

- Ako govorimo o bljesku svjetlosti koji "crta" po platnu, zapravo ne možemo izbjeći činjenicu da je to čudo. No na znanstvenicima je da otkriju prave činjenice - tvrdi autor studije Paolo Di Lazzaro, a prenosi Daily Mail

Znanstvenici sa Sveučilišta Oxford, Sveučilišta Arizona i švicarskog Instituta za tehnologiju potvrdili su da platno datira iz razdoblja od 1260. do 1390. godine, no te su podatke odbacili zbog činjenice da je platno u srednjem vijeku stradalo u požaru pa su ga popravili. 

Uz to, izraelski su arheolozi pronašli prvi poznati pokrov za ukop u Jeruzalemu iz vremena raspeća. Jeruzalemski pokrov ima dvosmjerno tkanje, a unakrsno tkanje u Torinskom platnu uvedeno je 1000 godina nakon Kristova života. 

Torinsko platno

Torinsko platno ili kako ga nazivaju Sveto platno naziv je za jednu od najpoznatijih kršćanskih relikvija, a predstavlja komad tkanine na kojoj se može prepoznati otisak muškog tijela. Ime je dobilo po Katedrali sv. Ivana Krstitelja u Torinu gdje se čuva. Tkanina navodno predstavljala pokrov u koji je zamotan Isus nakon smrti na križu.

Idi na 24sata

Komentari 14

  • Sicma 23.12.2011.

    http://www.youtube.com/watch?v=WoKnBI_aFPk

  • zoxxperia 23.12.2011.

    ima vrlo jednostavno objašnjenje: tzv. isus je bio vanzemaljski istraživač koji je proučavao ljudsku rasu. pošto su ljudi glupa stoka htjelu su ga ubiti-razapeti a ovima gore u svemirskom brodu je taman crko teleporter i nisu ga mogli spasit na vrijeme. i jebiga razapeli su ga. kad su popravili teleporter,teleportirali su ga već mrtvoga,zamotanog u to platno.i eto od kuda otisak na platnu!

  • Faustina009 22.12.2011.

    Sicma pričaš gluposti, nikakva crkva te ne može natjerati da vjeruješ u nekoga ili nešto ako ne želiš..Isus je jedan i jedini, i niti jedan drugi čovjek osim njega nije još uskrsnuo a Isus je nakon raspeća dolazio k svojima apostolima još 40-tak dana i jedo ribu i pio kao da se ništa sa njim nije dogodilo. On je jedinorođeni Sin Božji po kojem se spašavaju ljudke duše i jedini put do Bog-a, koji živi i kraljuje u vijeke vejkova amen. Isus je živ i ja dobijem svaki puta potvrdu od Njega da je živ i da me čuje i da voli mene i svakog čovjeka kada ga iskreno molim za sebe ili ze nekoga drugoga.

Komentiraj...
Vidi sve komentare