To je to što me zanima!

Startup Ani Biome pobijedio je na Idea Knockoutu. Putuju na CES gdje će privlačiti investitore

Ani Biome je osvojio najviše bodova žirija na 10. Idea Knockout natjecanju BUG-a. Drugo mjesto osvojio je EduGarden, a treće Dotyourspot s All-in-one uslugom Hospitality Management System
Vidi originalni članak

Prvo mjesto na Bugovu Idea Knockout natjecanju, ali i kartu za predstavljanje na sajmu CES, u četvrtak je osvojio Ani Biome, hrvatski age-tech startup koji je dosad već osvojio niz natjecanja.

Age-tech su u širokom smislu tvrtke koje razvijaju rješenja koja će pomoći poboljšati život odraslih. A Ani Biome koristi znanstvena istraživanja, modele strojnog učenja i organske fermentirane napitke kako bi razvijali personalizirani AI sustav za instalaciju epigenetskih promjena, odnosno personalizirani pristup zdravlju mikrobioma. Njihov proizvod su fermentirani mikronapitci.

- Naš proizvod svojevrsna je revolucija u potencijalnoj intervenciji u području industrije dugovječnosti, odnosno u povećanju zdravovječnosti. Dakle, nije bitno samo koliko dugo živimo već i koliko smo dugo zdravi. Upravo metabolike fermentacije vidimo kao alat koji može poboljšati sve ono što je narušeno tijekom starenja i u bolestima koje su povezane sa starenjem - rekla je nedavno za Poslovni Iva Hlapčić, koordinatorica za znanstvene projekte u Ani Biomeu.

Ovo je bio 10. Idea Knockout, a upravo su zahvaljujući ovom natjecanju razne domaće tvrtke dobile priliku predstaviti se američkoj publici, ali i investitorima. Lani je tako pobijedio Zuluhood, koji redefinira sigurnost doma, a ranije je pobjednik bio i Albert Gajšak svojom Makerbuino konzolom. 

Drugo mjesto ove godine osvojio je startup Smart Garden Systems s projektom Edugarden koji razvija pametni uzgoj biljaka za stanove, ali i za obrazovne ustanove.

Treće mjesto osvojio je Dotyourspot s All-in-one uslugom Hospitality Management System (HMS) koja, kako navode, pruža potpuno rješenje za sve potrebe ugostiteljstva, od rezervacije stola i naručivanja hrane do upravljanja osobljem, inventarom i potrošnjom alkohola. Prikupljanjem velikih setova podataka kroz naše sustave Pourera, IMS-a, RMS-a i QR Menu-a (Order & Pay) Hospitality Management System vrši analizu raznih aspekata poslovanja temeljem kojih stvara izvještaje i predviđanja za optimalno poslovanje.

Svaki od 12 timova na natjecanju je imao po pet minuta da predstavi projekt, a potom i toliko vremena za rešetanja žirija  u sastavu: Tanja Ivančić (Večernji list), Ema Huskić (Mastercard), Sunčana Turk (Hrvatski Telekom), Relja Marković (Addiko bank), Ivan Bešlić i Josip Stuhli (Sofascore), Hrvoje Balen (Algebra), Matija Hrestak (LAQO), Davor Simičić (Varionica), Dragan Petric (Bug), Bojan Mušćet (predsjednik žirija, Hrvatski Telekom) i Matija Matijevac (nadzor regularnosti rada žirija, Zuluhood).

Idi na 24sata

Komentari 0

Komentiraj...
Vidi sve komentare