Najbolji projekt dvodnevnog Open Data Hackathona koji je u Zagrebu organizirao HAMAG-BICRO je Crop Shepherd koji je osvojio novčanu nagradu od 15.000 kuna za ideju projekta za lasersko uništavanje korova na ekološkim poljoprivrednim površinama.
Prilikom proglašenja najboljih projektnih prijedloga, Ante Janko Bobetko, član Uprave HAMAG-BICRO-a izjavio je: „Odaziv na Open Data Hackathon projekta ODEON i kvaliteta prijavljenih projekata ukazuju na činjenicu da je u Hrvatskoj prepoznat potencijal otvorenih podataka i bezbrojne mogućnosti njihova korištenja. Drago nam je da smo projekte poduzetnika izvukli iz ladica i omogućili im njihovu doradu, nadamo se da će u kasnijoj fazi pronaći investitora i pretočiti ih u poslovnu aktivnost. HAMAG-BICRO je već 25 godina na usluzi poduzetnicima od početne ideje do faze nadogradnje i ozbiljnijeg poslovanja. Na ovaj način želimo pomoći onima koji žele postati poduzetnici jer smo uočili visok stupanj motiviranosti za uključivanje u svijet poduzetništva.“
Drugo mjesto i 5000 kuna osvojio je projekt Touristco (AI chatbot) koji predstavlja turistički asistent i nudi personaliziranu zabavu za svaki uzrast
Tim Dissyo osvojio je novčanu nagradu u iznosu 2.500 kn s projektnim rješenjem koje omogućuje sterilizaciju prostora i praćenje sigurnih prodajnih mjesta u gradu
Projekt Go Green or Go Home osvojio je novčanu nagradu u iznosu 1.000 kn s aplikacijom za mapiranje divljih odlagališta otpada
Na petom je mjestu projekt Wingo koji je osvojio je novčanu nagradu u iznosu 1.000 kn s rješenjem pametnog namještaja (stol) za ugostiteljske objekte koji nudi mogućnost uštede energije
Projekt Eye Hearing osvojili su novčanu nagradu u iznosu 1.000 kn s aplikacijom za poboljanje kvalitete života osobama s oštećenjem sluha
Prvih šest mjesta ostvaruju pravo na javno predstavljanje svojih projekata pred potencijalnim investitorima na konferenciji LEAP Summit koja se održava 1. i 2. listopada u Zagrebu.
U Open Data Hackathonu sudjelovalo je ukupno 38 natjecatelja raspoređenih u 15 timova koji su radili na razvijanju inovativnih rješenja uz korištenje otvorenih podataka iz javnog sektora, posebno onih koji se objavljuju na nacionalnim / regionalnim portalima otvorenih podataka iz sljedeća četiri tematska područja: promet i mobilnost, zdravlje i kvaliteta života, okoliš i energija te pametni turizam.
Softverska tvrtka GDi timu Eye Hearing za koji su procijenili kako posjeduje najveći društveni utjecaj, dodijelili su iznos od 3.000 kn koje će oni donirati humanitarnoj, neprofitnoj organizaciji po njihovom izboru. GDi je također educirao sudionike hackathona o načinu korištenja GIS tehnologije za uporabu otvorenih podataka i omogućio im besplatan pristup ArcGIS platformi za rad za vrijeme hackathona.
Timovima Crop Shepherd, Dissyo i Riddles koji su najbolje prezentirali korištenje Esri tehnologije, GDi omogućuje 12 mjeseci ArcGIS for Personal Use licence za pristup ArcGIS platformi, edukacijsku i stručnu podršku te upoznavanje s tehnologijom, kao i ArcGIS licencu u trajanju od 21 dan.
Poslovna inteligencija timu „blank“ omogućuje daljnji razvoj projekta Touristco u njihovom poslovnom inkubatoru „BIRD inkubator za analitiku i umjetnu inteligenciju“, uz stručno mentorstvo tvrtke.
Open Data Hackathon podržali su kroz mentorski angažman svojih stručnjaka Središnji državni ured za razvoj digitalnog društva, Ured Svjetske banke u Republici Hrvatskoj, Fakultet organizacije i informatike, Fakultet elektrotehnike i računarstva, Regionalna energetska agencija Sjeverozapadne Hrvatske, Hrvatski institut za povijest, Lean Startup Hrvatska, Deutsche Telekom, Zagrebačka škola ekonomije i managementa, Parser compliance, Invento Capital Partners, Poslovna inteligencija, MIPS d.o.o. i Megatrend poslovna rješenja.