To je to što me zanima!

Rekordni Sat kodiranja: Djeca u čak 199 škola uče programirati

Milijuni djece diljem svijeta ovaj tjedan sudjeluju u raznim akcijama kako bi se upoznali sa svijetom tehnologije i programiranjem, a u Hrvatskoj sudjeluje dosad najveći broj škola
Vidi originalni članak

Globalni projekt Sat kodiranja (Hour of code) već nekoliko godina u prosincu milijune mališana pokušava upoznati sa svijetom tehnologije i osnovama programiranja. Ove godine u Hrvatskoj je uključeno najviše škola dosad, njih 199, uz 100 volontera, a prijave su otvorene cijeli tjedan. 

- Smatram da je Sat kodiranja izvrsna inicijativa. Posebno je ključan angažman privatnog sektora zajedno s entuzijastičnim učiteljima jer se djeci približava jedan svijet koji im do sada nije bio dostupan. Uvjerio sam se da su djeca željna izazova i kroz ovakve radionice spoznaju da postoji tehnologija putem koje mogu rješavati probleme kao i da putem programiranja njihov kreativni duh izlazi na površinu - rekao je Matija Kopić iz Farmerona koji se uključio u akciju u osječkoj školi Mladost. 

Sat kodiranja u školama drže većinom nastavnici informatike i drugih predmeta, a zahvaljujući online vodiču za učenje o programiranju Minecraft Hour of Code Designer kojeg su za ovaj projekt razvili globalni nositelji projekta, Microsoft i Code.org, i koji je besplatno dostupan, Sat kodiranja može održati svatko, čak i osobe koje se dosad nisu upoznale s programiranjem.

Najveći pojedinačni Sat kodiranja dosad održan u Hrvatskoj najavljuje Algebra na svojoj Digitalnoj akademiji. Na radionice kodiranja, na kojima će se koristiti zadaci koje preporučuje Code.org ali i oni koje su pripremili instruktori Algebre, prijavilo se dosad više od 400 djece.

Idi na 24sata

Komentari 2

  • FPS95 08.12.2016.

    Hello World

  • da124 08.12.2016.

    Ovo je bezveze jer vas Hour of Code ničemu ne nauči nego zapravo igrate igricu kako dovest nekoga s jednog mjesta na drugo i onda oni na kraju ispisu 10 linija koda i kazu da su naucili djecu umjesto da se u nasim skolama daje djeci vise izbor za izbornu(ne dodatnu) nego izbornu nastavu iz svih predmeta pa tako i inf

Komentiraj...
Vidi sve komentare