Volite li spustiti prozore na svom prašnjavom terencu kako bi svi oko vas čuli Thunderstuck (jer ipak se Forza Horizon 3 odvija u Australiji), ili ako ste pak poklonik američkih muscle, japanskih tunera ili europskih superautomobila... Forza Horizon 3 nudi sve to, kao i štošta novoga u franšizi.
Velika razlika koju donosi novi naslov jest novi nivo prilagodbe automobila i personalizacije, kao i fantastično skovano iskustvo karijere koje možete igrati sami ili co-op s prijateljima. Dodajmo tome i predivan grafički izgled, te još ljepše pejzaže po kojima ćete se voziti, konačan rezultat je doista izvrstan.
Standardi za ovaj serijal bili su vrlo visoki. Tamo 2014. godine, Forza Horizon 2 donijela nam je raskošne predjele mediteranske obale, kao i predivne priobalne gradove južne Europe, a sve je djelovalo kao iz Top Gear epizode, odnosno dok su još Clarkson i njegova ekipa bili u emisiji.
No Horizon 3 jednostavno "melje" svog prethodnika. Da, automobili su zvijezde, no okoliš je onaj koji oduzima dah. Nije to jedini razlog, naravno. Posvećenost detaljima je doista fantastična. Oznake na cestama, znakovi na ulicama, pa čak i kante za smeće djeluju savršeno pogođeno uz ugođaj. A tu je i osvjetljenje koje renderira realističnu sunčevu svjetlost i prekrasne sjene. Posebno je upečatljivo kada vozite kroz prašumu, a sunčeva svjetlost se pokušava probiti kroz krošnje stabala.
Najveća snaga grafičkog izgleda doduše leži u raznolikosti pejzaža. Horizon 3 nije na nivou veličine mape koju nudi primjerice The Crew, no zato nudi značajno raznolike terene svojstvene za Australiju. Naići ćete na tihi priobalni gradić, živopisne plaže, nepregledna polja, urbanu metropolu Surfers Paradise, farme, prašume, itd. Kako god da okrenete, Horizon 3 izgleda predivno, i značajan je napredak u odnosu na prethodnika.
Ostatak Horza Horizon 3 recenzije pročitajte na IGN Adriji.