To je to što me zanima!

Gotov je maraton: Traži se pobjednik 24sata Hackathona

Timovi kreativaca i programera na 24sata Hackathonu tijekom proteklih 24 sata su radili na svojim rješenjma koja predstavljaju žiriju koji će potom odabrati pobjednika
Vidi originalni članak

Nakon maratonskog programiranja koje je započelo u subotu u 11 sati, veliki 24sata Hackathon powered by Vipnet na kojem sudjeluje 10 multidisciplinarnih timova završio je jutros u coworking prostoru HUB385 u Zagrebu. Nakon što su u subotu dobili svoje zadatke, mnogi timovi prvi put su se susreli s problemima telekom industrije, ali kao što je rekao moderator Luka Sučić iz HUB385, timovi su pokazali raznolikost u razmišljanju i kreiranju ideja. 

Ovo je bio i prvi hackathon za Mateja Šaravanju iz tima Minions koji nam je ispričao kako su uspjeli uloviti malo odmora, a da je najveći izazov bio napraviti proizvod i dokazati kako su sposobni implementirati sve što su zamislili, ali i da je izazov bio najbolje iskoristiti ovo kratko vrijeme. Kako rade zajedno, dodao je i da će vidjet kolika je to bila prednost.

Nakon što je završeno natjecanje, timove će pred žirijem prezentirati svoje projekte, a potom ćemo doznati i pobjednika 24sata Hackathona powered by Vipnet.

Pokažite da ste pametniji od ostalih

- Zaronite u dubine svoje kreativnosti. Ovdje ste da pokažete da ste pametniji od svih ostalih i osmislite slučajeve kako bi povećali vrijednost korisniku ili vama - poručio je natjecateljima moderator i mentor Luka Sučić iz HUB385. Prije nego su doznali samu temu zadatka, natjecateljima je rekao da izbjegavaju najočitije primjere, ali i da si uzmu dovoljno vremena da razmisle koji je najveći problem koji trebaju riješiti i koji će donijeti najveću vrijednost.

Timovi Equitable, Protokol Ribizla, Minions, Mašina, The Meeseeks, Crystal Ball, Outliers, Dismo, Mankis i Gashina imaju 24sata da osmisle cjelovito rješenje prema zadatku koji su upravo čuli, a potom i da svoje projekte prezentiraju pred žirijem. No, u tom vremenu će morati pred mentorima pokazati i da mogu doprinositi timu da djeluje kao cjelina, ali i pokazati kreativnost i ustrajnost prema ostvarenju cilja. Mentori će biti tu i da ih vode kroz razvoj projekata i da vide jesu li svi dobro shvatili osnovnu temu zadatka.

Mentor Luka Postružin rekao je kako je njihov zadatak upoznati natjecatelje s poslovanjem Vipneta i pomoći da ideju koju trebaju razraditi dovedu u okvire koji su interesantni i kompaniji, ali i da pomognu da razumiju samo poslovanje telekomunikacijske kompanije. 

Uoči natjecanja razgovarali smo i sa Mihaelnom Bošnjak (22) iz tima Gashina koji se sastoji od studenata FER-a. Kao što su i poručili mentori, timovi trebaju biti multidisciplinarni, a takav je i njihov. Tako je uz troje developera u ovom timu i jedan analitičar te dizajnerica. Kako nam je rekla Mihaela, za koju je ovo prvi hackathon, ne planiraju spavati tijekom natjecanja, a pripremali su se tako što su unaprijed razradili određene koncepte i pripremili baze podataka. Misli i da će kreativnost igrati veliku ulogu u ovom natjecanju.

Od deset finalista, nagradu će osvojiti čak tri tima. Pobjednici će dobiti 40.000 kuna, ali i sudjelovanje na WBAF Take Invest Summitu 2018. godine. Drugoplasirani tim osvojit će 20.000 kuna, a trećeplasirani paket top gadgeta na tržištu.

Tema Hackathona je Big Data. Kandidati imaju zadatak definirati model koji automatski raspoznaje složene obrasce ponašanja u masi podataka, "uči" iz njih i stvara predikcije u realnom vremenu. To će omogućiti  bolje upravljanje procesima i uslugama te proaktivnost u nuđenju personaliziranih iskustava sa korisnicima. Kandidati će dobiti određeni broj varijabli koje mogu iskoristiti u svom modelu, a pobjeđuje tim koji izgradi najbolji analitički model te najuvjerljivije prezentira njegovu logiku i dodanu poslovnu vrijednost.

Idi na 24sata

Komentari 10

  • -HLEBINAC 15.10.2017.

    A uvjeti baš kao u Pakistanu !

  • Behemot 14.10.2017.

    Bio sam na prošlom Hackatonu, u organizaciji istih ljudi, nagrada je bila do milijun kuna ako se ideja realizira, ali nitko nije dobio lipe, samo su došle ekipe iz Amerike, Kine, snimati koje ideje "bedaci" većinom sa FER-a daju besplatno, a oni će ih komercijalizirati. Iskorištavanje ljudi pod motom nekog dobroćinstva ..

  • Alex555 14.10.2017.

    Od nekih timova dobit čete besplatno dobru ideju i početni program koji čete usavršiti a klince koji su to osmislili čete odhebati...Klasično kapitalističko poslovanje...

Komentiraj...
Vidi sve komentare