Novi arheološki nalazi pokazuju da su Ameriku prvi otkrili europski lovci iz kamenog doba. Na sjeveroistočnoj obali Amerike otkriven je niz kamenih alata koji su stari između 19 i 26 tisuća godina, a jako su slični alatima koji su se pravili na području Europe. Otkriće upućuje na to da su vlasnici alata na područje Amerike stigli 10 tisuća godina prije predaka Indijanaca.
Kako su se prijašnja otkrića bavila samo nalazima starim do 15 tisuća godina mnogi znanstvenici su u pitanje dovodili hipotezu da je čovjek u vrijeme kamenog doba migrirao u Sjevernu Ameriku.
Međutim, alat koji su arheolozi otkrili na području Amerike načinom izrade jako je sličan alatu iz istog razdoblja u Europi. Zbog toga se čini da je migracije ipak bilo, piše The Telegraph.
Napravljena je i nova analiza kamenog noža koji je pronađen 1971. godine koja je pokazala da je nož napravljen od kamena iz Francuske što samo daje dodatnu težinu tvrdnjama o migraciji.
Profesori Dennis Stanford iz Smithsonian instituta u Washingtonu i Bruce Bradley sa Sveučilišta Exeter vodeći su arheolozi koji su radili na slučaju. Vjeruju da su Europljani u Sjevernu Ameriku došli preko zaleđenog Atlantskog oceana, a na putovanju dugom 2500 kilometara hranili su se tuljanima, pingvinima i pticama koje su tada živjele na tom području.