HT-ova mreža budućnosti TeraStream omogućit će minimalne brzine od 1 Gbit/s što je 50 puta brže u odnosu na sadašnje brzine. U početnoj fazi ovog projekta sagrađena su dva podatkovna centra u Zagrebu i Varaždinu te je investirano više od 30 milijuna kuna.
- Hrvatska je odabrana za testiranje ovaj pilot-projekt zbog svoje veličine, mnogo je jednostavnije implementirati i pratiti novu tehnologiju na manjem broju korisnika – izjavila je prilikom predstavljanja Claudia Nemet, članica Uprave Deutsche Telekoma.
TeraStream tehnologija sve će usluge, uključujući i telekom usluge (telefoniranje, IPTC, pristup internetu), umjesto preko tradicionalne mreže pružati iz "oblak".
Na predstavljanju ove usluge uživo je demonstrirano kakve brzine uskoro možemo očekivati – iz podatkovnog centra u Zagrebu poslan je u podatkovni centar u Varaždinu video zapis "težak" 1.2 GB, a slanje je trajalo svega pet sekundi.
Osim velikih brzina, TeraStream omogućit će i streamanje bez ikakvog zastajkivanja. Svaki korisnik imat će na raspolaganju neograničen broj IP adresa te će moći s bilo kojeg mjesta upravljati svakim uređajem u kućanstvu koji podržava ovu tehnologiju; od hladnjaka, pećnice ili nadzorne kamere. Nadalje, s ovakvim brzinama napokon bi u punoj mjeri mogli zaživjeti i videokonferencijski pozivi, pohrana podataka u "oblaku", online edukacija te mnogobrojni drugi projekti kojima je neophodan superbrzi i stabilan internet.
Testiranja su već započela i trajat će tijekom 2013. godine, a kada će se ova usluga komercijalizirati i na kojim sve područjima za sada nije poznato. Implementacija TeraStreama ovisit će o investicijama u nove podatkovne centre, LTE tehnologiju u optičku infrastrukturu.