Osječki zoološki vrt već desetak godina tradicionalno, u ljetnim i zimskim danima, vodi školu za one najmlađe.
I ovoga srpnja Zoološki vrt Osije otvorio je svoja vrata uzbuđenim licima onih najmlađih zbog edukacije koju mogu pohađati svakoga dana do 31.srpnja. Svaki dan od 9 do 11 sati, 15 dječaka i djevojčica susreće se s novim temama, upoznaje brojne divlje životinje te naučiti činjenice i zanimljivosti o njihovom načinu života kroz različite prezentacije i interaktivne radionice. Za edukaciju najmlađih zadužena je Tea Pavlović, studentica psihologije, koja je osim za edukacije zadužena i za rođendane.
Dječjem oduševljenju ljetnom školom nije bilo kraja. Pažljivu su slušali svaku izgovorenu riječ i s uzbuđenjem odgovarali na svako pitanje. Svi su ponavljali kako će se sigurno vratiti i drugi dan.
-Ovdje mi je jako zabavno, a i puno toga naučim o životinjama što nisam do sada znala. - rekla je jedna od djevojčica o ljetnoj školi.
- Djeca će moći dirati neke životinje, a kada radionica uključuje hranjenje životinja, ostajemo obilasku - objašnjava nam Tea.
Broj polaznika ove godine je ograničen u skladu s protuepidemijskim mjerama. Roditelji djecu trebaju prijaviti kako bi im rezervirali mjesto zbog održavanja pravilnog razmaka u edukacijskom djelu površinski najvećeg Zoološkog vrta u Hrvatskoj. Cijena po danu je 20 dana.
- Prošlih godina polaznika je bilo više, ali smo ove godine ograničeni zbog korona virusa.- objašnjava nam Tea koja nosi masku na licu, a prije ulaska u edukacijsku učionicu djeci je dezinficirala ručice.
- Djeci se ovakve edukacije jako sviđaju, a i meni bude zanimljivo. Jednostavno da ste sa životinjama svakoga dana, uvijek ćete nešto novo doživjeti i vidjeti i to mi je čar cijelog iskustva. Dolaze nam djeca koja stvarno vole životinje i žele naučiti još više o njima - naglasila je Tea.
- Učimo ih i da današnji zoološki vrtovi više nisu kakvi su bili prije nego da su to mjesta koja se prilagođavaju životinjama. Želimo naučiti djecu i da u sklopu zoološkog vrta imamo i oporavilište za divlje životinje. Što zapravo znači da ozlijeđene životinje dođu kod nas, ali nakon nekog vremena kada ozdrave budu puštene na divljinu - za kraj nam je dodao Vjeran Marijašević, voditelj komunikacija Unikoma Osijek koji je zadužen za Zoološki vrt Osijek.