Kinesko superračunalo Tianhe-2 zadržalo je vodeće mjesto na listi najmoćnijh svjetskih računala. Sposobno je za 33,86 petaflopsa u sekundi, odnosno može obraditi 33,86 bilijuna operacija u sekundi. Ovo su podaci sa stvarnog mjerenja, dok u teoriji računalo može raditi i na 54,9 petaflopsa/s.
Jedina promjena pri vrhu liste je švicarski Piz Daint, koji sa 6,27 petaflopsa/s zauzima šesto mjesto. Listu Top500 računala dvaput godišnje objavljuju sa Sveučilišta u Mannheimu. Objavljuje se koliko brzo mogu obaviti određeni zadatak, kako bi se odredila brzina, ali ne uzimaju se u obzir drugi faktori, poput brzine prijenosa podataka s jednog na drugi dio sustava.
Od 10 najbržih računala na listi, pet ih je napravio IBM, iz kojeg su rekli da bi sada trebalo osvježiti način na koji se računa koje je računalo najbrže, a tu će temu pokrenuti i na konferenciji u Denveru. Alessandro Curioni iz IBM-a kaže za BBC da danas trebamo praktičnije mjerenje koje odražava stvarno korištenje ovih računala na temelju njihovih najvažnijih primjena.