To je to što me zanima!

Huawei razvio novi sustav kibernetičke sigurnosti, žele uvođenje globalnog standarda

Ubrzani razvoj tehnologija i kibernetički kriminal postaje sve sofisticiraniji pa bi se mehanizmi zaštite trebali standardizirati i sustavno nadograđivati, a razina kibernetičke sigurnosti povećavati, rekli su iz Huaweija
Vidi originalni članak

Kako bi ogovorili na jednu od najvećih prijetnji današnjice, Huawei je odlučio razviti vlastiti sustav kibernetičke sigurnosti kojim postiže sigurnost usluga, sigurnost provjere i upravljanje incidentima, otkrili su na online konferenciji “Huawei TechTalk – New Trends in Cybersecurity—Risks, Solutions, Standards and Certifications”.

Kako su istaknuli, uz razvoj vlastitih standarda, sudjeluju i u provođenju i poboljšanju sigurnosnih standarda širom svijeta, poput onih koje su predstavile renomirane organizacije poput GSMA i 3GPP, a pozivaju sve koji rade na uvođenju 5G tehnologije na globalnu suradnju i prepoznavanju važnosti rješavanja ovog problema. 

- Rizici u okviru kibernetičke sigurnosti su zajednička odgovornost koju dijele različite strane ovoga ekosustava, od dobavljača i vlada pa sve do korisnika. Pojedine organizacije unutar ekosustava moraju osmisliti načine upravljanja svojim rizicima - poručio je Andy Purdy, glavni sigurnosni direktor, Huawei Technologies USA.

DRUGI POD BLOKADOM Intel dobio dozvolu američkih vlasti za prodaju Huaweiju

Upozorio je i da uz ubrzani razvoj tehnologija i kibernetički kriminal postaje sve sofisticiraniji. U skladu s time, i mehanizmi zaštite bi se trebali sustavno nadograđivati, a razina kibernetičke sigurnosti povećavati.

Svjetski ekonomski forum kibernetičke napade smatra trećom najvećom prijetnjom čovječanstvu, nakon ekstremnih vremenskih prilika i prirodnih katastrofa. 

- Da bi upravljao odgovarajućim rizicima na razini cijele tvrtke, Huawei preporučuje organizacijama da koriste NIST okvir kibernetičke sigurnosti. To je standard koji pomaže organizacijama da razumiju njihove posebne sigurnosne rizike i ciljeve. Uz rizike i ciljeve, te model IPDRR, koji identificira, štiti, otkriva, reagira i pokreće oporavak, organizacije mogu stvoriti zahtjeve za svaki aspekt različitih poslovnih grupa, odjela i ključnih funkcija. Stalnim unutarnjim praćenjem rizici se mogu rješavati na sveobuhvatan način-  naveo je Purdy.

- Ne živimo samo u dobu velikih promjena, već živimo u promjeni doba, slaže se i Ramsés Gallego - međunarodni direktor za sigurnost, rizike i upravljanje u softverskoj tvrtki Micro Focus.

- Stvarnost nas uči da trebamo voditi računa o pohrani podataka, platformama, podacima u cloudu, provjerama autentičnosti i načinima autorizacije, različitim povezanim uređajima i tehnologijama kao što je internet stvari (IoT) - rekao je.

HDC 2020 Huaweijev HarmonyOS sljedeće godine dolazi i na mobitele

Stručnjaci za tehnologiju i kibernetičku sigurnost složili su se da u smanjivanju rizika u okviru kibernetičke sigurnosti postoji još jedan izazov. Naime, najveće tvrtke si mogu priuštiti učinkovitu tehnologiju za zaštitu svojih sustava, no s obzirom na troškove razvoja i dostupnost takvih rješenja, morat će proći još određeno vrijeme prije nego što manje tvrtke dobiju adekvatan pristup takvoj vrsti zaštite. Zbog toga je još važnije da se što prije definiraju standardi za kibernetičku sigurnost kako bi bili transparentni i raspoloživi diljem svijeta te bi svi imali jednak pristup razvoju rješenja kojima se smanjuju kibernetički rizici. 

Idi na 24sata

Komentari 0

Komentiraj...
Vidi sve komentare