Svemir je fascinantno mjesto koje nas oduševljava i ostavlja bez daha samo kroz fotografije koje nam stižu s raznih teleskopa koje smo postavili u orbitu, a astronauti na Međunarodnoj svemirskoj postaji imaju najbolje karte u toj predstavi te u svakom trenutku mogu uživati u pogledu na brojne spektakularne prizore.
Jedno od takvih svemirskih čuda snimio je ovog vikenda i astronaut Scott Kelly. Na svom Twitteru je uz fotografiju objavio i 10 sekundi dug video polarne svjetlosti iznad koje su prolazili brzinom od 27.400 km/h. No, ovo nije običan prizor kakve smo navikli gledati. Uz spektakularno pretapanje zelene i ljubičaste svjetlosti vidimo i trenutak u kojem se ta svjetlost spaja sa izlaskom Sunca.
Kelly je uz kratki opis videa stavio i oznaku 141. dana u svemiru. S ruskim kozmonautom Mihailom Kornienkom na postaji će boraviti godinu dana. Cilj ovog 342 dana dugog eksperimenta je istražiti kako dulji boravak u svemiru utječe na ljudsko tijelo u svrhu planiranja budućih interplanetarnih misija, a posebno one na Mars.