Mnogo najcjenjenijih svjetskih turističkih odredišta moglo bi nestati zbog čovjekova utjecaja na prirodu ili normalnih prirodnih kretanja, ali i zbog kombinacije tih dvaju čimbenika. Iako će nas vjerojatno nadživjeti, nekad će se o njima govoriti kao danas o Babilonu ili Atlantidi. Među tim prirodnim ili arhitektonskim draguljima je i The Battery, južni dio newyorškog Manhattana. Kako zbog klimatskih promjena tzv. stogodišnje poplave postaju znatno češće, voda bi ga mogla ozbiljno ugroziti. Iako su 2008. zatvorili tvornicu papira uz Bajkalsko jezero u Sibiru jer nije imala rješenje koje bi sprječavalo utjecanje otpadnih voda u jezero, tvornica je lani ponovno otvorena.
Bajkalsko je jezero najstarije i najdublje u svijetu te je na popisu zaštićene svjetske baštine. Zbog izolacije i starosti ima jedinstvenu faunu, a onečišćenje bi moglo prouzročiti pomor endemskih vrsta. Otočje Tuvala, devet koraljnih otoka na jugozapadu Tihog oceana, mogli bi lako i brzo završiti pod morem. S rastom razine mora ti su otoci, od bajkovita mjesta za odmor, postali močvarno područje.
Venecija bi mogla nestati pod morem
Kako razina mora raste, tako romantična Venecija tone. U poplavi 2008. gradski trgovi zbog kiše i plime bili su pod vodom, a na Trgu sv. Marka bilo je više od 1,5 m.
Zbog suša je požar prijetnja Olimpiji
Grčka Olimpija, mjesto na kojem su u antici nastale olimpijske igre, mogao bi uništiti požar. Zbog vrućih i suhih ljeta sve je više požara u okolici koji bi mogli znatno oštetiti to dragocjeno bogato arheološko nalazište, otkriveno u 18. stoljeću.
Klimatske promjene uništit će enedeme
U oblačnoj šumi Monteverde u Kostariki zbog vlage buja flora te je bogata endemskim vrstama. Zbog klimatskih promjena mogla bi se smanjiti površina koju pokrivaju oblaci te narasti temperature, a to može uništiti cijeli hidrološki sustav.