Hakeri su na internetu objavili eksplicitne fotografije za koje se vjeruje da su poslane kroz Snapchat, uz prijetnju da će ih objaviti još. No, do fotografija su došli kroz dodatne, povezane aplikacije, a ne službeni Snapchat, ali kako polovica korisnika ovog servisa ima između 13 i 17 godina, strahuje se da bi ogroman broj ovih fotografija mogao prikazivati djecu, piše BBC.
Iz Snapchata kažu da nisu njihovi serveri probijeni, već je problem u aplikacijama kroz koje korisnici mogu primati poruke, što je praksa koju u pravilima korištenja inače strogo zabranjuju jer bi baš mogla ugroziti sigurnost korisnika.
Navode da su velik broj tih aplikacija uspješno uklonili, no Mark James iz ESET-a kaže kako daju dojam da je servis siguran te da se moraju i pobrinuti da bude siguran. Moraju se boriti protiv mogućnosti pristupa njihovim podacima, upozorava. Link na kojem su se fotografije mogle skinuti je uklonjen, a neki sumnjaju u autentičnost fotografija navodeći da su mnoge objavljene duplikati ili lažne.
I Dropbox na mukama
U isto vrijeme anonimni korisnik je na Pastebinu objavio više stotina korisničkih podataka i lozinki korisnika Dropboxa, ali prijeti da je ovo tek sitan dio ukupnog broja od 7 milijuna korisničkih računa. Autor posta traži i Bitcoin donacije kako bi i dalje objavljivao podatke korisnika. Na Redditu su korisnici rekli kako lozinke rade te su se mogli prijaviti u te račune. Reagirali su i iz Dropboxa iz kojeg kažu da su hakeri do podataka došli kroz druge servise koji su povezani s Dropboxom te da nisu oni hakirani.
- Ranije smo viđali slične napade i velika većina objavljenih pristupnih podataka bila je zastarjela - rekli su iz Dropboxa. Objavili su i kako uključiti verifikaciju računa u dva koraka.