Brojni hrvatski sportaši ispisali su najljepše stranice karijera na OI-ju u Parizu. Barbara Matić već je godinama najbolja džudašica svijeta, ali baš je u Parizu stigla do toliko iščekivane zlatne olimpijske medalje. Braća Sinković su na čudesan način stigli do trećeg zlata, svoje četvrte olimpijske kolajne. Sandra Elkasević je dohvatila treću olimpijsku medalju u bacanju diska, a hrvatski sport zauvijek će pamtiti nevjerojatne dosege i prve olimpijske medalje u karijerama Mirana Maričića, Donne Vekić i Lene Stojković.
POGLEDAJTE VIDEO: Doček Lene Stojković u 'hrvatskoj kući'
Ali čudesne rezultate, samo sa sportašima iz drugih zemalja, napravili su i hrvatski treneri. Njihovi su se rezultati, sportski uspjesi iz Pariza, slavili po cijelom svijetu, Hrvati su tako donijeli srebra na Cipar i u Kinu, a broncu u Švedsku. O kome je riječ? Jozo Jakelić u Parizu je stigao do svoje četvrte olimpijske medalje!
Njegova je serija započela 2012. u Londonu, kad je Pavlos Kontides (član Mornara) osvojio prvu olimpijsku medalju u povijesti Cipra. Jakelić je u Rio de Janeiru 2016. i Tokiju 2021. bio trener Tončija Stipanovića, koji je hrvatskom sportu donio dva srebra.
Jedan od najboljih jedriličarskih trenera današnjice u Parizu je opet "vodio" Kontidesa (u međuvremenu postao hrvatski zet) i Cipranina odveo do još jednoga srebra.
Antonio Veić je godinama bio trener Ane Konjuh, a onda počeo skrbiti o najboljem kineskom tenisaču u povijesti Zhizhenu Zhangu. I tako je u Parizu bio službeni trener kineskog mješovitog para Xinyu Wang - Zhizhen Zhang, koji se osladio olimpijskim srebrom.
Kineski par je u finalu "zapeo" protiv češke kombinacije Siniakova - Machač. U Parizu je bio i Dino Marcan, teniski agent koji se, među ostalim, "bavi" Zhizhen Zhangom, pa i našim Dinom Prižmićem.
Trenerska karijera u Švedsku je odvela Igora Marenića, našeg zlatnog olimpijca iz Rio de Janeira 2016. godine. Marenić je na ovim Igrama bio trener mješovite švedske posade pa Antona Dahlberga i Lovisu Karlsson odveo do olimpijske bronce u klasi 470.