Neki nogometaši su praznovjerni i ne mijenjaju kopačke, drugi ih mijenjaju kao čarape. Neki nose velike kostobrane, neki su skloniji manjima, a dio nogometaša reže štucne kako bi izbjegli iritaciju kože.
A ima i manji broj onih koji režu stražnji dio kopačke kod pete kako bi izbjegli otekline nakon napornog i dugog trčanja po travnjaku.
Riječ je o zdravstvenom problemu naziva "Haglundova peta". On je čest kod sportaša, a kako nogometna kopačka na stražnjem dijelu ima zadebljanje i dodatno je učvršćena plastikom da bi se izbjegli udarci i potencijalne ozljede, tako neki nogometaši boluju od ovog problema.
Peta s vremenom postaje bolna i otečena, a hod otežan. Obuća postaje nelagodna i stvara poteškoće prilikom svakog koraka. Vremenom se oteklina povećava te stvara zabrinutost kod osobe. Vrlo je česta pojava kod aktivnog sportskog procesa, a dodatnom progresijom može zahtijevati i operativni zahvat.
"Haglundovu petu" imaju brojni poznati nogometaši poput Matsa Hummelsa, Philippea Coutinha, Roberta Firmina ili Danielea De Rossija, a muku je s njome svojevremeno mučila i proslavljena hrvatska atletičarka Blanka Vlašić.
I premda je tehnologija proizvodnje kopački znatno uznapredovala posljednjih godina, premda se one uglavnom izrađuju za svaku nogometnu zvijezdu ponaosob, neki igrači i dalje primjenjuju stare, pouzdane metode i režu rupe kako bi olakšali bolove.