Wall uništio Knickse: Nisu ga zaustavili ni prljavim potezima

New York je igrao 50. Božićnu utakmicu u klupskoj povijesti, ali nije imao rješenja za fantastičnog Johna Walla. Washington Wizardsi pobijedili su rezultatom 102-91

NBA liga puna je fantastičnih razigravača, a ove sezone odlično igra John Wall. Nekad prvi izbor drafta u potpunosti se razigrao, protiv New Yorka je proslavio Božić tako što je već do sredine treće četvrtine bio dvoznamenkast i u koševima i u asistencijama, a njegovi Washington Wizardsi vodili su 20 razlike.

U posljednjoj četvrtini New York je uspio smanjiti na 11 razlike (91-80), a u jednoj polukontri Quincy Acy zaustavio je Walla krenuvši s obje ruke prema glavi. Wall je pao na pod, odmah se ustao i krenuo objasniti Acyju da mu se nije svidio taj potez. U naguravanju je Acy zamahnuo kao da želi nokautirati Walla, zbog čega je isključen pet i pol minuta prije kraja utakmice.

S dva bacanja Walla i tricom Rasuala Butlera Wizardsi su se vratili na 15 razlike (96-81) poslije tog prekida i osigurali svoju 20. pobjedu. Završilo je 102-91. S omjerom 20-8 treći su na istoku, odmah iza Toronta (22-7) i Atlante (21-7) našeg Nevena Spahije

Wizardse je predvodio Wall s 24 koša, 11 asistencija i šest skokova. New Yorku nisu pomogla ni 34 koša Carmela Anthonyja, a 16 poraza u posljednjih 17 utakmica gurnulo ih je u donju polovicu Istočne konferencije. Knicksi su na omjeru 5-26, gora je samo Philadelphia (4-23).

Njujorčanima je ovo bila 50. Božićna utakmica, nitko ih nije odigrao više u povijesti lige, ali nitko ih nije ni izgubio više (28).