'Vukovi' od minus 16 do plus 3 za veliko slavlje kod Olimpije

Nakon katastrofalnog prvog poluvremena i zaostatka od 15 koševa, momčad Slavena Rimca odigrala je vrlo dobar drugi dio i na kraju u Ljubljani slavila 77-74...

Cibona je u 14. kolu ABA lige na gostovanju kod Olimpije u Ljubljani slavila 77-74 (19-28, 16-22, 23-13, 19-11) te tako ostvarila petu pobjedu u nizu

Momčad Slavena Rimca katastrofalno je ušla u utakmicu, a prednost Olimpije samo je rasla. Na poluvremenu je bilo plus 15 za domaćine, no u nastavku smo gledali promijenjene uloge. Nekoliko su se puta 'vukovi' približavali Olimpiji, no nisu uspjeli preuzeti vodstvo sve do samog kraja utakmice. Markota je prvo napravio prekršaj u napadu, pa pucao tricu koja nije niti taknula mrežicu. U jednom je trenutku bilo i minus 16 za Cibonu, no nakon što su igrači Olimpije u zadnjim minutama promašili četiri bacanja, krenuo je konačni preokret

Prvo je Mavra pogodio oba bacanja pa je na odlično dodavanje Markote Žižić položio za 75-74. Imala je tada Olimpija 11 sekundi za zadnji napad, no promašila je, a Siriščević je dobro skočio i dobio dva slobodna bacanja. Oba puta bio je precizan za 77-74, a pokušaj Olimpije preko cijelog parketa za produžetak zapeo je na obruču.

Siriščević i Lalić zabili su po 16, a Žižić 12 koševa, dok je Olimpiju predvodio Murić s 18 postignutih koševa.