VIDEO Yamal čudesnim golom postao najmlađi strijelac svih Eura, Olmo zabio za preokret!

Namjestio se na lijevu pa krasnim plasiranim udarcem savladao Mikea Maignana. Uslijedio je potpuni preokret u režiji Danija Olma, a Španjolska je od zaostatka u svega četiri minute prešla u vodstvo

Španjolska je pobijedila Francusku 2-1 i plasirala se u finale Europskog prvenstva!

Francuzi su poveli već u 9. minuti golom Kolo Muanija da bi uslijedio veliki preokret 'furije'. Prvo je u 21. minuti Lamine Yamal zabio jedan od najljepših golova u mladoj karijeri, a onda je Dani Olmo provozao obranu Francuza, pucao, a lopta se od Koundéa odbila u gol za veliki preokret i 2-1 Španjolske. Pogodak je na koncu pripisan Olmu. Njegov treći na Euru.

Najmlađi strijelac Eura ikada

Yamal je tako postao najmlađi strijelac u povijesti svih Europskih prvenstava sa samo 16 godina i 362 dana.

Najmlađi do sada bio je Johan Vonlanthen koji je 2004. godine zabio za Švicarsku protiv Francuske u porazu 3-1. Imao je 18 godina i 141 dan.

Drugi najmlađi do sada bio je Wayne Rooney. Legendarni napadač zabio je u pobjedi Engleske protiv Švicarske 3-0 iste godine. Slijede Renato Sanches (18 godina i 317 dana), Dragan Stojković Piksi (19 godina, 108 dana), Arda Güler (19 godina i 114 dana), Cristiano Ronaldo (19 godina, 128 dana)...

Zabio isti takav na Euru U-17

A zaista je nevjerojatno da je Yamal dao gotovo pa identičan gol Francuskoj prošle godine. I to na U-17 Europskom prvenstvu, također u polufinalu.

Kao da je bilo predodređeno da će večeras dati identičan...