VIDEO Slovačka slavi bivšeg dinamovca! Tolić donio Slovanu Ligu prvaka, prošla i Zvezda...

Tolić je u 33. minuti zabio za vodstvo, a Danci su preokrenuli preko Simsira i Djua. Na pozornicu je onda opet zakoračio Tolić, koji je Slovanu donio prvi plasman u Ligu prvaka, a plasman je izborila i Crvena zvezda

Nevjerojatna utakmica odvila se u doigravanju Lige prvaka između Slovana i Midtjyllanda u kojoj je glavnu riječ imao bivši dinamovac Marko Tolić, koji je zabio dva gola! Klub iz Bratislave na kraju se plasirao u Ligu prvaka pobjedom od 4-3 u dvomeču, a posebno je dramatičan bio uzvrat u kojem Tolić donio pobjedu Slovacima od 3-2.

Utakmica je dobro krenula za Slovan. Tolić je u 33. minuti zabio za vodstvo, ali onda je uslijedio šok. Simsir (41.) i Dju (50.) doveli su Dance u preokret, a na pozornicu je onda opet zakoračio Tolić. Zabio je lijep gol s ruba šesnaesterca lijevom nogom i time poravnao utakmicu.

Statistika Marka Tolića

Slovan je iskoristio momentum nakon Tolićeva gola, a Barseghay donio je pobjedu u 86. minuti koja je vrijedna Lige prvaka. Tolićev prvi gol možete pogledati OVDJE, a drugi gol OVDJE.

Slovan je tako prvi put u klupskoj povijesti izborio plasman u Ligu prvaka.

POGLEDAJTE VIDEO: SLAVLJE U SVLAČIONICI DINAMA

Crvena zvezda u Ligi prvaka

Lille je ušao u Ligu prvaka usprkos 1-2 porazu na gostovanju kod Slavije u Pragu jer je u prvoj utakmici slavio sa 2-0 na svom terenu, dok je Crvena zvezda kao domaćin svladala norveški Bodo/Glimt sa 2-0 i tako nadoknadila 1-2 zaostatak iz prvog dvoboja.

Rezultati Lige prvaka

Utorak, 26. kolovoza

• Galatasaray (Tur) - Young Boys (Švi) 0-1 (Virginius 87) (2-3)
    Salzburg (Aut) - Dinamo Kijev (Ukr) 1-1 (Daghim 12 / Vanat 29) (2-0)
    Sparta Prag (Češ) - Malmo (Šve)  2-0 (Haraslin 80-11m, Rrahmani 83) (2-0)

Srijeda

• Qarabag (Aze) - Dinamo Zagreb (Hrv) 0-2 (Pjaca 32, Silva 53-ag) (0-3)
    Crvena zvezda (Srb) - Bodo/Glimt (Nor) 2-0 (Duarte 25-11m, Spajić 59) (1-2)
    Slavia Prag (Češ) - Lille (Fra) 2-1 (Zafeiris 5, Schranz 84 / Zhegrova 77) (0-2)
    Slovan Bratislava (Svk) - Midtjylland (Dan) 3-2 (Tolić 34, 81, Barseghjan 86 / Simsir 41, Franculino 50) (1-1)