VIDEO Osijek primio iz kornera: Banda kao legendarni Baka

Lopta je na putu u mrežu okrznula Naila Omerovića pa nije sasvim sigurno kome će službeno biti upisan ovaj gol, no za Rijeku je to ionako manje bitno

Osijek i Rijeka u Gradskom vrtu su odigrali 1-1 u utakmici zadnjeg, 36. kola HNL-a.

Gosti su poveli u 31. minuti golom Zambijca Emmanuela Bande, čiji je ubačaj iz kornera s desne strane zaobišao sve i ušao u gol Marka Malenice. Lopta je na putu u mrežu okrznula Naila Omerovića pa nije sasvim sigurno kome će službeno biti upisan ovaj gol, no za Rijeku je to ionako manje bitno.

Međutim, u povijesnim će knjigama ipak ostati zapisano da je Osijek zabio zadnji gol na kultnom stadionu. No, ne i igrač Osijeka, već Rijeke. Naime, u 66. minuti je Bukvić pokušao zabiti 'škaricama', a Mitrović je skrenuo loptu u svoju mrežu.

Osijek je mogao i do potpunog preokreta, no Ramon Mierez promašio je penal u 96. minuti.