VIDEO Joško Gvardiol nespretno reagirao i 'asistirao' napadaču Uniteda. City izgubio u Kupu!

Nogometaši Manchester Uniteda osvojili su engleski Kup nakon što su u finalu na Wembleyju pobijedili Manchester City 2-1. Za "građane" su od prve minute igrali hrvatski reprezentativci Mateo Kovačić (30) i Joško Gvardiol (22), koji je nespretno reagirao kod prvog gola Uniteda.

Diogo Dalot odigrao je sjajnu loptu iza zadnje linije Cityja za Alejandra Garnacha. Ake nije pazio i pobjegao mu je napadač Uniteda, ali ga je stigao Gvardiol, koji je glavom htio vratiti loptu golmanu Ortegi u ruke, ali ga je prebacio i 'asistirao' Garnachu za 1-0 Uniteda.

Situaciju možete vidjeti klikom OVDJE.

JOŠKO, NA DRUGU STRANU VIDEO Gvardiol krivac za gol Uniteda, navijači ljuti: Smiješan potez, o čemu je razmišljao?!

"Crveni vragovi" poveli su 2-0 golom Mainooa u 39. minuti, a City je do kraja utakmice smanjio rezultat na 2-1 preko Jeremyja Dokua. Mateo Kovačić izašao je iz igre na poluvremenu, dok je Gvardiol osvojio cijelu utakmicu.

NAGRADA ZA NAGRADOM Još jedno priznanje za Pepa Guardiolu: Proglašen najboljim trenerom sezone u Premier ligi

United je osvojio Kup 13. put u svojoj povijesti, više titula ima samo Arsenal (14).