Senzacija na Gripama: Split je nakon 12 godina dobio Zvezdu!

Split je čekao prvu pobjedu u novoj sezoni ABA lige nakon poraza od Igokee i Budućnosti, a dočekao ju je u trećem kolu, i to protiv Crvene zvezde protiv koje nije slavio 12 godina

Nakon dva poraza u prva dva kola nove sezone ABA lige, Split je došao do premijerne pobjede na senzacionalan način. Na Gripama su "žuti" pobijedili favoriziranu Crvenu zvezdu 85-78. Split za pobjedu protiv Zvezde nije znao od 2012. godine, srpska je momčad pobijedila u devet uzastopnih utakmica, ali je doprvak Hrvatske sjajno odigrao i zasluženo slavio.

Split je do senzacionalne pobjede došao sjajnom timskom igrom. Shannon Shorter bio je najbolji strijelac sa 17 koševa, imao je i pet asistencija uz pet skokova, David Skara zabio je 16 koševa uz sedam skokova, a još su trojica (Jordano i Ljubičić po 14 koševa, Kapusta 12 koševa).

U redovima Zvezde najraspoloženiji bio je Nedović sa 16 koševa, a dos Sontos i Dobrić ubacili su po 14 koševa.

Momčad Slavena Rimca do pobjede je došla u posljednjoj četvrtini. Zvezda je na poluvremenu imala +2, ali je Split zadnju dionicu pobijedio 25-17 i time stigao do velike pobjede.