Veliki uspjeh mladih talenata: Kickboksači pokorili Mađarsku, a Žaja najbolja borkinja turnira!

Hrvatska je na Svjetskom prvenstvu za kadete i juniore koje je nedavno završeno u Budimpešti osvojila čak 31 medalju, ukupno ostvarila 11. plasman među 65 reprezentacija...

Hrvatski kickboksači oduševili su na nedavnom Svjetskom prvenstvu za kadete i juniore u Budimpešti! Hrvatsku je na ovom turniru predstavljalo 56 natjecatelja u svim uzrastima, a u Mađarskoj je nastupilo 3012 natjecatelja iz 65 država s pet kontinenata. I naše su mlade snage oduševile, na kraju su osvojile čak 31 medalju (19 na tatamiju i 12 u ringu).

Hrvatska će dugo pamtiti ovakvu berbu medalja, ukupno je ostvarila 11. plasman između 65 reprezentacija. Hrvatski su borci osvojili devet zlatnih (Ivano Čelić, Paola Matić, Matej Žamarija, Fran Grubiša, Ema Anđela Žaja, Anđelina Videc, Mateo Ravlić, Ryan Aličajić i Luka Katalinić), pet srebrnih i 17 brončanih kolajni.

Za najveći uspjeh pobrinula se sjajna Ema Anđela Žaja, koja je osvojila zlato (ring) u kategoriji do 48 kilograma, na kraju je proglašena i najboljim ženskim borcem cjelokupnog turnira u ringu. Članica splitskog Pit Bulla u svim je pobjedama slavila nokautom, na vrlo atraktivan način pokazala je dominaciju u svojoj kategoriji. 