Van Gaal: Neka se Robben ugleda na marljivog Olića

Hrvatskoga napadača Ivicu Olića bavarski trener istaknuo je kao primjer 'partizanske' požrtvovnosti na terenu, pogotovo kod povratka nakon ozljeda

Trener nogometaša Bayerna Louis van Gaal naveo je Ivicu Olića (30) kao uzor svom sunarodnjaku Arjenu Robbenu (25). Nizozemska zvijezda sklona ozljedama sprema se upisati svoje prve minute u dresu bavarskog kluba, nakon domaćeg remija 1-1 kod Schalkea prije gotovo mjesec dana. Robben bi trebao biti Van Gaalov džoker već u petak u utakmici 15. bundeligaškog kola kod Borussije u Mönchengladbachu. Pitanje je koliko će igrati.
- Može igrati 30 minuta, čak i dulje. Baš kao što je igrao Olić - rekao je nizozemski 57-godišnji stručnjak nastavivši:
- Olić je izvan travnjaka bio sedam tjedana. Arjen nije tako dugo. Već u drugom nastupu nakon povratka počeo je od početka i izdržao 80 minuta. Sljedećeg dana imao je strahovite bolove u mišićima, ali ih je podnio. Takve stvari ovise o osobnosti sportaša.
Bild piše da Van Gaal stoga i od Robbena očekuje "partizansku" požrtvovnost za klub, jednaku Olićevoj.
Pobjedom kod Borussije, Bavarci bi se probili na treće mjesto bundesligaške ljestvice. Prvi put otkad je Nizozemac trener bili bi u "zoni Lige prvaka".