Rijeka - Olimpija 1-1: Riječani opet poveli pa skrivili penal. U Ljubljani love plasman u Europu

Rijeka je u prvom susretu doigravanja Konferencijske lige na Rujevici odigrala 1-1 s Olimpijom. Uzvrat se igra za tjedan dana u Ljubljani

Nogometaši Rijeke u prvom su susretu posljednjeg pretkola Konferencijske lige kao domaćini na Rujevici igrali 1-1 (1-0) protiv ljubljanske Olimpije. Rijeku je u vodstvo doveo Franjo Ivanović (33), a poravnao je Pedro Lucas (76-11m).

Riječani su imali izglednije prilike u prvom poluvremenu, Sjajno su otvorili susret i već u šesto minuti prvi put zaprijetili Olimpiji kada je Pašalić proigrao u prostor Ivanovića koji je pucao izravno u golmana Vidovšeka. Pašalić je čak u 21. minuti izravno iz kornera pogodio gredu, a poveli su nakon lijepe akcije. Janković je u 33. minuti prošao kroz sredinu gostujuće obrane i pravodobno poslužio Ivanovića koji se izborio za udarac iskosa sa 12-ak metara koji je "probio" blok dva suparnička igrača i lopta je odsjela u donjem lijevom kutu.

OTVORENO O RIJECI Jeličić: Mišković je licemjer, a Sopića je potjerao jer nije dao da igra dečku čiji je tata bogat! SLON U SOBI Evo tko je igrač zbog kojeg je Mišković smijenio Željka Sopića

Mnogo sreće imala je Rijeka u posljednjim sekundama prvog poluvremena kada je Florucz s pet metara neometan promašio prazna vrata poslavši loptu preko grede. U manje sadržajnom drugom dijelu Olimpija je stigla do poravnanja iz kaznenog udarca. Penal je nespretnom reakcijom skrivio mladi Gabriel Rukavina koji je nehotično zahvatio protivnika Jorgea Silvu po nogama. Kazneni udarac  sigurno je izveo Pedro Lucas.

Uzvrat je za tjedan dana u Ljubljani, a ukupni pobjednik igrat će ove jeseni u Konferencijskoj ligi.