Italija - Albanija 2-1: Ni najbrži gol u povijesti Eura nije omeo 'azzurre'. Slavili su preokretom

Na samom kraju je Manaj zamalo šokirao favorita, ali Donnarumma je sjajno obranio i spasio tri boda svojoj reprezentaciji

Aktualni europski prvak pobijedio je Albaniju 2-1 u prvom kolu Europskog prvenstva u Njemačkoj. Nedim Bajrami (25) zabio je najbrži gol u povijesti Europskih prvenstava za vodstvo Albanije (nakon 22 sekunde), ali "azzurri" su ekspresno uzvratili golovima Interovog dvojca, Bastonija i Barelle i odnijeli pobjedu.

POGLEDAJTE VIDEO

Prvih dvadeset minuta igrao se atomski nogomet s obje strane. Već nakon 22 sekunde Albanija je povela golom Bajramija. Odmah u idućem napadu, Scamacca je zaprijetio i zamalo zabio za 1-1. Kad već neće napadač, hoće stoper. Bastoni zabija u 11. minuti za izjednačenje nakon sjajnog ubačaja Pellegrinija. Samo pet minuta kasnije, Barella odličnim udarcem iz daljine dovodi Italiju u vodstvo. Novo uzbuđenje stiglo je u 33. minuti, ovog puta Fratessi pogađa stativu iz blizine. Još su do kraja prvog dijela Talijani imali dvije šanse; prvo u 40. Scamacci udarac brani Strakosha, a u sudačkoj nadoknadi Pellegrini loše zahvaća ubačaj Chiese

Drugo poluvrijeme ponudilo je znatno manje uzbuđenja, praktički ništa. Chiesa je u 60. tukao lijevom nogomet pored gola, a u zadnjih dvadesetak minuta igru su "cijepkale" česte izmjene i prekršaji. Ipak, kao grom iz vedra neba sijevnula je prilika Manaja, koji je u 90. odlično na prsa primio dugu loptu Asllanija i pucao iz blizine, ali Donnarumma je obranio i spasio Italiju.

Italija je druga u skupini B s tri osvojena boda, dok je Albanija na nula, kao i Hrvatska. U idućem kolu igraju Hrvatska i Albanija (19.06. u 15.00) i Španjolska protiv Italije (20.06. u 21.00).