Dinamo - Šibenik 3-0: 'Modri' demonstrirali svoju silu! Šibenik izgubio u borbi za vrh HNL-a

Dinamo je poveo već u šestoj minuti sjajnim golom Ristovskog, koji je zabio svoj drugi gol u sezoni. Špikić je povećao vodstvo u 19. minuti, a Petković je sjajno namjestio za konačnih 3-0 u 56. minuti

U prvoj utakmici 3. kola HNL-a Dinamo je s lakoćom u Maksimiru svladao Šibenik sa 3-0 (2-0).Strijelci su bili Stefan Ristovski (6.), Dario Špikić (19.) i Sandro Kulenović (56.). Iako su oba sastava u prva dva kola upisala pobjede pa je "papirnato" bila riječ o derbiju, prvak Dinamo je u potpunosti dominirao susretom protiv povratnika u društvo najboljih.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u prvih 20-ak minuta. Prvi gol postigao je Ristovski snažnim udarcem s vrha kaznenog prostora u gornji desni kut nemoćnog Đakovića nakon lijepe akcije s Ademijem i Petkovićem u 6. minuti, da bi u 19. minuti Špikić najbrže reagirao u gostujućem petercu nakon prizemnog ubačaja Ademija.

Konačnih 3-0 postavio je Kulenović početkom nastavka. Petković je iz slobodnog udarca prebacio obranu Šibenika, a Kulenović je uspio zakucati loptu pod gredu.

Vodeći Dinamo sada ima devet bodova, dok je Šibenik drugi sa šest.