Liga prvaka: Raphinha s tri gola srušio Bayern! Joško i Kova ušli u pobjedi, Lille srušio Atletico

Nevjerojatnu utakmicu odigrao je Brazilac protiv Bayerna i zabio tri gola, a protiv praške Sparte su u smiraj utakmice zaigrali Gvardiol i Kovačić. Dva gola zabio je Haaland nakon tri utakmice 'posta'

Završile su sve utakmice 3. kola Lige prvaka, a u 'derbiju kola' je katalonski div srušio bavarskog giganta! Brazilac Raphinha zabio je tri gola, a što se tiče 'vatrenih' Joško Gvardiol Mateo Kovačić zaigrali su pred kraj utakmice protiv praške Sparte (5-0). Luka Ivanušec nije ušao u igru za Feyenoord u pobjedi kod Benfice (3-1).

Barcelona - Bayern 4-1
1-0 Raphinha (2), 1-1 Kane (19), 2-1 Lewandowski (36), 3-1 Raphinha (45), 4-1 Raphinha (56)

Nogometaši Barcelone su pred svojim navijačima na Olimpijskom stadionu svladali Bayern sa 4-1 uz 'hat-trick' kapetana Raphinhe, čime je bavarska momčad pala na ljestvici iza zagrebačkog Dinama, momčadi koju je Bayern u prvom kolu Lige prvaka pobijedio sa 9-2. Raphinha je prvi gol zabio  već u prvoj minuti dvoboja, drugi u 45. minuti, a treći u 56. U strijelce se protiv svoje bivše momčadi upisao i Robert Lewandowski u 36. minuti. Harry Kane (18') je bio jedini strijelac za Bayern.

Benfica - Feyenoord 1-3
0-1 Ueda (12), 0-2 Milambo (33), 1-2 Akturkoglu (66), 1-3 Milambo (90+3)

Pobjedu 3-1 na gostovanju ostvario je Feyenoord koji je u Lisabonu svladao Benficu. Luka Ivanušec je ostao na klupi za pričuve momčadi iz Rotterdama kojoj su pobjedu donijeli dvostruki strijelac Antoni Milambo (33', 90'+2') i Ayase Ueda (12'). Za Benficu je strijelac bio Kerem Akturkoglu (66').

Manchester City - Sparta Prag 5-0
1-0 Foden (3), 2-0 Haaland (58), 3-0 Stones (64), 4-0 Haaland (67), 5-0 Nunes (88-11m)

Najuvjerljiviju pobjedu večeri postigao je Manchester City koji je na svom Etihadu svladao prašku Spartu sa 5-0, iako je nakon prvog poluvremena bilo samo 1-0, golom Fodena (7'). U drugom poluvremenu dvaput je pogodio Erling Haaland (58', 68'), a po jednom John Stones (64') i Matheus Nunes (88'-11m). Hrvatski reprezentativci Mateo Kovačić i Joško Gvardiol ušli su kao zamjene u drugom poluvremenu. Kovačić je igrao od 69. minute umjesto Gundogana, a Gvardiol je u 74. minuti zamijenio Akea.

Atletico Madrid - Lille 1-3
1-0 Alvarez (8), 1-1 Zhegrova (61), 1-2 David (74-11m), 1-3 David (89)

Iznenađenje večeri je pobjeda Lillea na madridskom Metropolitanu, gdje je francuska momčad svladala domaći Atletico sa 3-1, iako je Julian Alvarez već u 8. minuti donio prednost momčadi Diega Simeonea. Preokret u drugom poluvremenu donijeli su Edon Zhegrova (61') i dvostruki strijelac Jonathan David (74'-11m, 89').

RB Leipzig - Liverpool 0-1
0-1 Nunez (28)

Liverpool je ostao uz Aston Villu jedina momčad sa stopostotnim učinkom, a za tri boda na gostovanju u Leipzigu dovoljan je bio samo jedan pogodak. Postigao ga je Darwin Nunez u 27. minuti.

Young Boys - Inter 0-1
0-1 Thuram (90+3)

Young Boys je pred svojim navijačima u Bernu imao bod do sučevog dodatka utakmice protiv milanskog Intera, ali je u 93. minuti Marcus Thuram donio tri boda gostima. Inter je u 48. minuti imao penal, ali je udarac Marka Arnautovića domaći vratar Von Ballmoos obranio.