Treća pobjeda Fenerbahčea: Ukić zabio 12, Tomas 15 poena

Fenerbahče je dobio i treći dvoboj u Top 16 fazi euroligaškog natjecanja. Uz pomoć hrvatskog dvojca Istanbulu su pobijedili Žalgiris 80-72 u dvoboju 3. kola H-skupine

Domaći sastav, koji s klupe vodi Neven Spahija, teško je došao do pobjede nanijevši na kraju Litavcima i treći poraz u Top 16 fazi.

Zapravo se ključni trenutak utakmice dogodio u trećoj četvrtini, kada je Spahija poprilično neraspoloženog Roka Ukića s razigravačke pomaknuo na poziciju "dvojke", dok je na "jedinicu" uveo Šarunasa Jasikevičiusa. Ukić je zaključio istu četvrtinu dvjema tricama, te jednim lijepim poenom iz ulaza pod koš. Završio je Splićanin utakmicu s 12 koševa (5-11 šut iz igre), 4 asistencije, 2 skoka i dvjema izgubljenim loptama.

Najefikasniji je u domaćoj momčadi bio Marko Tomas s 15 koševa, pri čemu je sjajno (4-6) gađao trice. Najbolji su u Spahijinoj momčadi ipak bili centri Mirsad Türkcan (13 koševa, 14 skokova) i Oguz Savaş (15 koševa, 5 skokova, 3 asistencije, 2 blokade).

Na nivou je bio i Emir Preldžić s 13 koševa, 4 skoka, 3 asistencije i 2 osvojene lopte.

DeJuan Collins i Paulius Jankunas poredvodili su gostujuće košarkaše sa po 14 koševa.

Turska momčad je imala bolji postotak šuta imala za dvicu (19-39, 48.7%) i tricu (11-23, 47.8%) nego s crte slobodnih bacanja (9-22, 40.9%).