Tottenham Pavljučenkovim golom pobijedio Blackburn

Nogometaši Tottenhama pobijedili su u Premiershipu Blackburn 1-0 ranim golom Romana Pavljučenka. Ćorluka je odigrao svih 90 minuta

Hrvatski nogometni reprezentativac solidno je odradio svoj dio posla, kao i obično suparnički napadači nisu imali previše prostora na njegovom “bojnom” polju. Osim obrambenih zadaća, Ćorluka je uspio jednom, u 77. minuti, iz daljine priprijetiti suparničkim vratima, no njegov je udarac Christopher Samba odbio u korner. Luka Modrić, podsjetimo, nije kandidirao za sastav zbog djelomične rupture mišića u predjelu desne prepone. Četvrta ligaška pobjeda Tottenhama (sve četiri ostvarene pod vodstvom Harryja Redknappa) ostvarena je u devetoj minuti susreta, nakon preciznog Pavljučenkovog udarca s nekih desetak metara na asistenciju Aarona Lennona. Bio je to treći pogodak ruskog napadača u Premiershipu, ujedno 120. ligaški pogodak u karijeri. Dodajmo da je Blackburn od 39. minute igrao s igračem manje zbog dvostrukog žutog kartona Martina Olssona zarađenog u razmaku od samo dvanaest minuta.