Subašić je u vrhunskoj formi: Još 385 minuta do rekorda lige

Hrvatski reprezentativac nastavlja čuvati mrežu Monaca. Nakon što je u prvom dijelu Lige prvaka primio samo jedan gol u šest utakmica, odličan posao radi i u Ligue 1

Monaco je protiv Lyona u derbiju 23. kola odigrao 0-0, čime je skočio na četvrto mjesto francuskog prvenstva, a lidera ostavio samo dva boda ispred Marseillea i PSG-a. Impresivniji je podatak da je Danijel Subašić nastavio svoj nevjerojatni niz na golu kluba iz kneževine.

Reprezentativni golman nije primio gol još od 29. studenoga i poraza u gostima kod Rennesa (2-0) u 15. kolu prvenstva. Od 19. minute te utakmice i gola Ole Toivonena, Subašić je skupio 791 minutu na nuli, pa je došao blizu rekorda francuskog prvenstva.

Njega s 1176 minuta bez primljenog gola drži Gaetan Huard, koji je rekord postavio u dresu Bordeauxa u sezoni 1992./93. Subašić će ga dostići za 385 minuta, što znači da ne smije primiti gol u utakmicama protiv Guingampa, Montpelliera, Nice i PSG-a, te u prvih 25 minuta protiv Eviana

Monaco s 18 golova u svojoj mreži ima drugu najbolju obranu lige, samo je Lyon primio manje (17), ali s 25 postignutih golova tek je deseta najefikasnija ekipa Francuske. Trenutačno je na četvrtom mjestu s 40 bodova, devet manje od vodećeg Lyona.