Ušao sam u taksi i rekao vozaču da me odveze na Steauin stadion. Igrale su Rumunjska i Hrvatska, ali on je odbio voziti me. Kaže da navija za Dinamo i da je sramota da Rumunjska igra na Steauinu stadionu, ispričao je hrvatski navijač anegdotu iz Bukurešta. No slično je u gotovo svakom glavnom europskom gradu. U Beogradu Partizan i Crvena zvezda, u Ateni se navijači Olympiakosa i Panathinaikosa tuku i na odbojkaškim utakmicama i oba kluba učinit će sve da ovom drugom “crkne krava”.
Od iduće bi sezone Zagreb mogao imati pet prvoligaša, jer uz Dinamo i Zagreb tu su Sesvete (igrat će kvalifikacije), Inter te novi prvoligaš Lokomotiva. Pet prvoligaša u Europi imaju još samo London i Beograd, a Moskva - sedam.
Ali samo u Zagrebu ne postoji nikakav rivalitet među klubovima. Iako su stadioni Lokomotive i Zagreba udaljeni otprilike kao Chelseajev i Fulhamov, njihov se dvoboj ni po čemu ne može mjeriti s tim “kvartovskim” obračunom u Londonu. Ili susret CSKA i Spartaka u Moskvi, CSKA i Levskog u Sofiji...
A Dinamo će, gledajući statistiku, iduće sezone imati još lakši put do naslova prvaka. U posljednje četiri sezone zagrebački su klubovi uspjeli “modrima” odnijeti samo šest bodova, Zagreb je izvukao dva remija, zaprešićki Inter jedan. Pa iako su Zagrebov predsjednik Dražen Medić i sesvetski gazda Zvonko Zubak u raznim administrativnim pitanjima često suprotstavljeni Zdravku Mamiću, njihovi su klubovi za Dinamo uvijek lak plijen. A sad stiže i Lokomotiva. Još jedan klub, ali rivaliteta i dalje nema.
BUENOS AIRES IMA 12 PRVOLIGAŠA I DVA DERBIJA
Do 1931. u argentinskom su prvenstvu igrali samo klubovi iz Buenos Airesa i okolice. No ni kasnije se situacija nije previše promijenila. U prvoj argentinskoj ligi od 20 je klubova čak 12 iz Buenos Airesa i mnogobrojnih predgrađa. Nijedan klub na svijetu nema toliko prvoligaša. U gradu su dva velika rivaliteta, osim čuvenog derbija Boce i Rivera veliki je derbi i Independientea te Racinga.