Slovenski biciklist ispisao povijest! Uspio u nečemu što je pošlo za rukom još samo dvojici

Tadeju Pogačaru je ovo 86. pobjeda te jedna od najvećih i najvažnijih u karijeri. Samo ove godine pobijedio je na 23 utrke i kao tek treći biciklist u povijesti osvojio slavnu trostruku krunu u jednoj sezoni

Slovenski biciklistički as Tadej Pogačar postao je svjetski prvak u cestovnoj utrci u švicarskom Zürichu. Na stazi dugoj 274 kilometra, Pogačar se odvojio od ostalih u posljednjih 50 kilometara, te ispisao novi povijesni uspjeh za slovenski biciklizam, koji po prvi puta ima svjetsko zlato.

POGLEDAJTE VIDEO

Pogačar je kroz cilj prošao 34 sekunde ispred srebrnog Australca Bena O'Connora i 58 sekundi ispred prošlogodišnjeg prvaka iz Nizozemske, Mathieu van der Poela.

Pogačaru je ovo 86. pobjeda te jedna od najvećih i najvažnijih u karijeri. Samo ove godine pobijedio je na 23 utrke i kao tek treći biciklist u povijesti osvojio slavnu trostruku krunu u jednoj sezoni uz pobjede u Italiji, Francuskoj i SP-u. To je prije uspjelo samo Belgijcu Eddyju Merckxu (1974.) i Ircu Stephenu Rochu (1987.).