Pokrivat ćemo se samo koliko je pokrivač dug. Svi su na prodaju, pitanje je samo zadovoljava li nas ponuda. Navijači nekad ne shvaćaju da mi moramo popuniti proračun, a kod nas to, nažalost, ovisi o Uefinim premijama i prodaji igrača. Mi poslujemo odgovorno i nećemo se upuštati u nerealno trošenje. A ako netko misli da može voditi klub bolje, nema problema, ja ću se maknuti.
Ponavlja to već godinama najuspješniji predsjednik u Rijekinoj povijesti Damir Mišković. I kad klubu ide, kad je bio prvak i igrao u Europskoj ligi, i kad ne ide, mantra je ista. Ma koliko to nekad navijačima, pa i trenerima, djelovalo nepotrebno i - neambiciozno.
Tako je proteklo i ovo Rijekino ljeto. Vrlo jednostavno: proračun od 12-15 milijuna eura treba popuniti. Momčad je zakazala u Europi i nakon debakla protiv Olimpije nije ušla ni u Konferencijsku ligu pa zarada od Uefe nije dosegnula ni milijun, od čega će velik dio Rijeka morati vratiti zbog groznih ispada huligana iz Armade u Ljubljani. Pa je jedini izvor ostala (ras)prodaja igrača.
Nakon što je Veldin Hodža otišao u ruski Rubin za dva do tri miljuna eura, Rijekina se zarada od transfera ovoga ljeta popela na 10,5 milijuna eura! Više nego svi ostali klubovi zajedno!
Za Ivanovića četiri milijuna, Labrovića 2,5, Pjacu 1,5 te Obregona 500.000 eura. Klub pritom, treba li naglasiti, nije potrošio ni centa na odštete, sva su pojačanja (Rukavina, Dogan, Posavec, Perica, Gojak, Majstorović, Devetak, Andrić...) došla bez odštete.
Dinamo je uložio 5,1 milijun eura (Cordoba, Pjaca, Kačavenda, Čavlina), a dobio 2,9 mil. (Brodić, Tolić, Soldo), Hajduk je uložio 700.000 (Sanyang), zaradio 1,2 mil. (Sahiti), a Osijek uložio 2,5 mil. (Jakupović, Jelenić, Soldo, Duarte) i zaradio 4,4 milijuna (Mierez, Nejašmić, Duarte).
A borbu za trofeje i ulazak u Europu nastavit će Marco Pašalić, Stjepan Radeljić, Toni Fruk, Niko Galešić... Barem do zime.