Prva gostujuća pobjeda Rome, Lazio remizirao

Nogometaši Rome napokon su došli do prve ovosezonske gostujuće pobjede u Seriji A. Žrtva je u 13. kolu bio Lecce koji je stradao 3-0

Strijelci za prvu gostujuću Rominu pobjedu u sedmoj ovosezonskoj gostujućoj utakmici bili su Mirko Vučinić, Juan i Francesco Totti. Pobjedom je Roma preskočila Lecce na ljestvici i sada se nalazi na 15. poziciji. Lazio i Genoa su u Rimu remizirali 1-1, a golove su postigli Ousmane Dabo i Diego Milito. Treba spomenuti da je Milito ovim pogotkom učvrstio svoje vodeće mjesto na ljestvici najboljih strijelaca Serie A s 11 golova, ali i da je u 53. minuti promašio jedanaesterac pucavši visoko preko vratiju. Hrvatski veznjak u redovima Genoe Ivan Jurić igrao je do 68. minute, kada ga je zamijenio Andrea Gasbarroni. Palermo Igora Budana osvojio je bod na gostovanju kod Bologne golom Davidea Succija u drugoj minuti sudačke nadoknade. Utakmica je završila rezultatom 1-1, a zanimljivo je da je Succi na poluvremenu zamijenio upravo Budana. Od ostalih utakmica spomenimo i visoku domaću pobjedu Sampdorije 3-0 protiv Catanije uz dva gola Antonija Cassana, te domaći remi Napolija 2-2 s Cagliaririjem. Napoli je do ove utakmice kod kuće imao savršeni niz od pet pobjeda iz isto toliko utakmica, a protiv Cagliarija je prosuo vodstvo od 2-0. Izjednačujući gol Napoli je primio u petoj minuti sudačke nadoknade, a strijelac je bio Conti.