ANKETA Je li ovo crveni karton Livakovića? Marić: Grozim se objašnjenja, rijetki ga shvaćaju

POLJSKA - HRVATSKA 3-3 Umjesto isključenog Dominika Livakovića, na gol je stao Nediljko Labrović koji je uskočio na popis reprezentativaca nakon ozljede Dominika Kotarskog

U nevjerojatnoj utakmici u Varšavi, navijači Hrvatske svjedočili su pravom kaosu. Već u petoj minuti Poljska je povela golom Zielinskog, no Hrvatska je odgovorila maestralnim preokretom u sedam minuta, kada su Sosa, Sučić i Baturina donijeli prednost od 3-1.

Na samom kraju prvog poluvremena, Poljaci su smanjili rezultat preko Zalewskog, a izjednačili su u 68. minuti golom Szymańskog. No, trenutak koji je ostavio sve u šoku dogodio se u 76. minuti. Ivan Perišić vratio je loptu Dominiku Livakoviću, koji ju je izbio ispred Roberta Lewandowskog. Lewandowski je ostao ležati u bolovima nakon duela, a dok su svi očekivali nastavak igre, sudac Alejandro Hernandez pokazao je crveni karton hrvatskom vrataru.

'VATRENI' BLIZU ČETVRTFINALU Poljska - Hrvatska 3-3: Golijada u Varšavi, prvijenci za Baturinu i Sučića, Livaković dobio crveni NAJAVIO UTAKMICU Bjelica o Modriću, 'vatrenima' i zašto Dalić ne zove više igrača iz HNL-a: 'Taj čovjek je fenomen'

"Vatreni" su odmah okružili Hernandeza protestirajući, predvođeni kapetanom Lukom Modrićem, a zbog prigovora žuti karton dobio je i Martin Baturina. Iako je Livaković prilikom ispucavanja slučajno zahvatio Lewandowskog po potkoljenici, odluka o isključenju čini se preoštra, a ni VAR sudac Cesar Soto Grado nije intervenirao. Livaković je morao napustiti teren, ostavljajući Hrvatsku s igračem manje do kraja utakmice. Hrvatske jedinice tako neće biti u sljedeće dvije utakmice koje "vatreni" igraju u gostima sa Škotskom i u Splitu s Portugalom.

Crveni karton Dominika Livakovića pogledajte OVDJE.

- Za mene apsolutno nerazumljiva i neprihvatljiva odluka suca da dodijeli crveni Livakoviću koji je prvi na lopti, ne može se zaustaviti. Lewandowski je morao voditi brigu da je Livaković udario loptu. Grozim se objašnjenja koja će shvatiti samo neka tri stručnjaka, ali nogometno je ova odluka neprihvatljiva i čudno je da VAR nije reagirao - rekao je bivši šef sudačke komisije Bruno Marić.

Na gol je ušao Nediljko Labrović, koji se našao u momčadi kao zamjena za ozlijeđenog Dominika Kotarskog. Iako nije bio na početnom popisu izbornika Zlatka Dalića, čini se da je zadobio povjerenje kao druga opcija ispred Ivice Ivušića.