Paraolimpijac (13) heroj Bosne i Hercegovine: Osvojio srebro i postao sportsko čudo susjeda

Ismail Barlov (13) osvojio je srebrnu medalju na Paraolimpijskim igrama u Parizu za Bosnu i Hercegovinu

Mladi bosanskohercegovački paraplivač Ismail Barlov (13) postao je heroj države osvojivši srebrnu medalju u Parizu. U nevjerojatno jakoj konkurenciji uspio je ostvariti ovaj podvig u utrci na 50 metara prsno.

Arnulfo Castorena, osvajač zlatne medalje, stariji je od Barlova čak 32 godine, dok je brončani Grant Patterson također znatno iskusniji, budući da ima 34 godine.

HRVATSKI DAN NA POI-JU I druga hrvatska paraolimpijska medalja: Anđela Mužinić ušla je u polufinale turnira u Parizu!

Koliko je ovaj uspjeh velik, pokazuje i činjenica da je BiH plivaču po godinama najbliži Marcos Rafael Zarate Rodriguez, koji je stariji čak 11 godina. Barlov, praktički još dijete, popeo se na tron paraolimpijskog postolja, a slične primjere teško je pronaći.

TKO JE LUKA BAKOVIĆ? Rodio se bez šake, bio svjetski prvak u drugom sportu, a sad je brončani hrvatski olimpijac!

Djeca koja nisu punoljetna, a niti su ušla u fazu fizičkog razvoja, rijetko se mogu natjecati s odraslim osobama, a još rjeđe osvajati odličja. Zato je Ismail Barlov sportsko čudo Bosne i Hercegovine, ali i cijele smotre održane u Parizu. Pred njim su sigurno još mnogi uspjesi, a u ovoj kategoriji mogao bi dominirati desetljećima.