Umirovljenje Highburyja brojni navijači Arsenala doživjeli su kao osobnu tragediju. Legendarni stadion bio je dom “topnika” 120 godina, no iako je srušen, njegov “duh” i dalje živi. U obliku starog stadiona Uprava Arsenala odlučila je podići stambeni kompleks Highbury Squre, a na mjestu gdje je bio travnjak sagraditi park na koji će gledati većina luksuznih stadiona. Originalni vanjski zidovi svih tribina su zadržani i ojačani, a s unutarnje strane sagrađeni su stanovi. Tako će oni dubljeg džepa moći stanovati na istome mjestu gdje su imali godišnju ulaznicu za utakmice Arsenala, a svi kupci imat će doživotne privilegije pri kupnji jednokratnih i godišnjih karata na novom stadionu Emirates, koji se nalazi samo nekoliko stotina metara od starog, dobrog Highburyja.
Tako mudri, nažalost, nisu bili u Pragu, gdje već 82 godine “stanuje” monstruozni stadion “Velky Strahovsky”, više od 300 metara duga i 200 metara široka betonska grdosija sagrađena 1926. godine. “Strahov” je do danas ostao najveći stadion na svijetu, a mogao je primiti čak 220.000 gledatelja, koji su pratili gimnastičke, a kasnije i komunističke sletove na terenu površine devet nogometnih igrališta. Iako se mnogi u Pragu godinama trude izboriti rušenje stadiona, danas služi nogometašima Sparte kao trening centar, ima ogromno parkiralište, a na njemu su gostovale brojne rock-zvijezde poput Rolling Stonesa i U2.
OSTALA SU JOŠ SAMO 32 STANA
Prodaja stanova na starom Highburyju počela je još u listopadu 2005. godine, iako je Arsenal na starom stadionu trebao igrati još godinu dana. Već do svibnja 2006. godine prodani su svi stanovi na istočnoj, zapadnoj i sjevernoj tribini. Preostala su još samo 32 stana na južnoj tribini, koji nisu prodani, a cijeli kompleks bit će u potpunosti useljiv na ljeto sljedeće godine. Gradnja je stajala 130 milijuna eura.
ZA 170 DOLARA HRANA I PIĆE NA KROVU ZGRADE
Vlasnici zgrada oko Wrigley fielda, stadiona momčadi Chicago Cubsa, u '80-im godinama postavili su tribine na krovove i naplaćivali ulaznice. Uprava kluba nije se slagala s time, pa je čak i podigla ogradu kako “kibici” ne bi mogli gledati bejzbol. No 2004. godine klub i stanari su se dogovorili. Zgrade moraju dati 17% prihoda u blagajnu Cubsa.
AUTOBUSNI KOLODVOR I HOTEL U BAZENU U GRUŽU
Prije nego su natkrili i renovirali bazen, taj je sportski objekt bio “multifunkcionalan”. Sjeverna strana je služila kao gradski autobusni kolodvor s nekoliko perona, šaltera i čekaonicom, iz koje su putnici mogli gledati “jugaše” u bazenu. Ispod zapadne tribine bio je skromni hotel Stadion, u kojem su odsjedali sportaši.
ODSELILI PA PONUDILI NAVIJAČIMA STANOVE
Bejzbol-momčad Nankai Hawksa 1988. godine preselila se u Fukuoku i navijačima ponudila opciju da se usele u bivši stadion. Jedan poduzetnik iskoristio je teren kao izlog i podigao kuće koje je kasnije mislio prodavati. Ipak, netko je u vlasti Osake došao pameti i nakon nekoliko godina Grad je odlučio srušiti odurnu građevinu.
ATLETSKI STADION PRETVOREN U TENISKI CENTAR
Organizatori Univerzijade 2003. godine u južnokorejskom gradu Daeguu na vrlo jednostavan način riješili su problem teniskog centra za studentske igre. Derutni stadion na kraju grada odlučili su pretvoriti u teniski centar s malim stadionom kao centralnim terenom i devet sporednih. Danas služi za manje teniske turnire.