Nezaustavljiva braća Sinković: Uvjerljivo došli do polufinala OI

Braća Sinković su trećoj skupini kvalifikacija pobijedili s rezultatom 6:30.09. Drugo mjesto s više od tri sekunde zaostatka zauzeli su Francuzi Hugo Boucheron i Matthieu Androdias

Aktualni svjetski i europski prvaci u dvojcu na pariće braća Martin i Valent Sinković rutinski su izborili plasman u polufinale Olimpijskih igara u Rio de Janeiru.

Braća Sinković su trećoj skupini kvalifikacija pobijedili s rezultatom 6:30.09. Drugo mjesto s više od tri sekunde zaostatka zauzeli su Francuzi Hugo Boucheron i Matthieu Androdias, dok su treći bili Australci David Watts i Christopher Morgan s više od šest sekundi zaostatka.

1. Sinković Martin / Sinković Valent (CRO) 6:30.09
2. Boucheron Hugo / Androdias Matthieu (FRA) 6:33.03
3. Watts David / Morgan Christoper (AUS) 6:36.39
4. Marjanović Marko / Šljukić Andrija (SRB) 7.07.29 - kvalificirali se u repesaž

Otkako su zajedno u dvojcu na pariće, od lipnja 2014. upisali su pobjede u 27 utrka u nizu na velikim natjecanjima (SP, EP, SK) računajući od kvalifikacija do finala. Pobijedili su na svjetskom prvenstvu u Amsterdamu (2014), svim utrkama Svjetskog kupa, te ove godine na EP-u u njemačkom Brandenburgu.

Polufinale je na rasporedu u utorak, a braća su se odmah i oglasila na Facebooku uz poruku: igre mogu početi.