Neefikasni domaćini bez pobjede u 13. kolu HNL-a

U 13. kolu Prve HNL domaćini nisu upisali niti jednu pobjedu. Dvije uvjerljive pobjede gostiju i tri neriješena rezultata bilanca su ovoga kola

U možda i najzanimljivijoj utakmici 13. kola Zagreb je na svom stadionu golom Davora Vugrinca uspio izjednačiti pred kraj susreta protiv Rijeke. Ova utakmica samo je početak borbi Rijeke i Zagreba. Naime, ovaj mjesec ova dva kluba odigrat će još dvije utakmice u Kupu. Prvi dio trilogije završio je podijelom bodova. Uz već spomenutog Vugrinca, gol je zabio i Ahmad Sharbini u 10. minuti iz jedanaesterca kojeg je sam izborio.
Slavonski derbi u Vinkovcima odigrali su Cibalia i Osijek. Gosti se ne sjećaju kad su zadnji put pobijedili na vrućem gostovanju kod Cibalije. Ovaj put pokazali su izuzetnu konkretnost i pobijedili 3-0. Iako se prema rezultatu čini da su gosti bili znatno bolji, situacija na terenu nije izgledala baš tako. Imali su i domaći svojih prilika, no sve su redom završavali ili preko Osijekova gola ili u rukama Marina Skendera. Utakmicu je obilježio dosuđeni pa poništeni jedanaesterac za domaće nogometaše na samom kraju prvog dijela. Naravno, i ovaj put Cibalijini su se nogometaši pobunili, no još jedne promjene odluke suca nije bilo. Osijek sretno odlazi kući sa sva tri boda...
Zanimljiva i do samoga kraja neizvjesna utakmica odigrana je na Stanovima. Zadar je u 88. minuti uspio izjednačiti na 1-1. I ovdje je domaćina gotovo cijelu utakmicu napadao, no vratar Slaven Belupa činio je čuda na golu i do samoga kraja spašavao goste iz Koprivnice, koje je u vodstvo u 37. minuti doveo Jajalo...
Nakon 10 godina na Maksimiru je ponovno zaigrala Croatia. No bila je to 'kriva' Croatia, ona iz Sesveta. U dosadnom 0-0 sa Šibenikom nogometaši su već treći put igrali na različitom domaćem stadionu. Nakon Velike i Kranjčevićeve na red je došao i Maksimir. Od samog početka vidjelo se da su obje momčadi zadovoljne neriješenim rezultatom.