Najveća senzacija Lige prvaka deklasirala je Cindrićev klub! 'Mogu ih gledati cijeli dan i noć'

U prvom poluvremenu Sporting je zabio 23 gola, ne zna čovjek je li impresivnija ta brojka ili da su je ostvarili iz 27 udaraca. Veszprem nikada u Ligi prvaka nije primio više za 30 minuta

Nakon nepotpuna tri kola rukometne Lige prvaka samo su dva kluba ostvarila tri pobjede. Barcelona očekivano u Zagrebovoj skupini i, kao najveće iznenađenje, Sporting u drugoj skupini. Treći će izvjesno postati i Dinamo Bukurešt, kojemu stiže Pelister.

Portugalci su apsolutna senzacija dosadašnjeg dijela. Domaćih +5 protiv Wisle pa čak +18 kod Fredericije malo su u usporedbi s onime što su napravili Veszpremu, koji je okupio imenima najjaču i vjerojatno najskuplju momčad dosad. A bilo ih je... U atmosferi kakve trebaju sportu i pogotovo Ligi prvaka razbili su mađarsku družinu 39-30, a gosti su dobro i prošli jer bilo je i 12 razlike...

LIGA PRVAKA RK Zagreb izgubio u Norveškoj BEZ MILOSTI Drakonska kazna za srpske suce koji su namještali utakmice

U prvom poluvremenu Sporting je zabio 23 gola, ne zna čovjek je li impresivnija ta brojka ili da su je ostvarili iz 27 udaraca. Veszprem nikada u Ligi prvaka nije primio više za 30 minuta, a za jedan je mogao i postaviti i za svih 60 jer s ovih 39 u Lisabonu izjednačio je najnegativnije brojke protiv Kielca, Kiela i PSG-a. Luka Cindrić zabio je dvaput, a Sporting najviše ikada u svojim nastupima u ovom društvu.

Zadivljujuće je kako igra i to s dečkima koji još nisu ni blizu najboljih sportskih godina. Braća Martim i Francisco Costa već su dugo lideri, a imaju 21 godinu, odnosno 19, pa im se priključi mali Joao Gomes (22) pa Salvador Salvador (23) pa nađu u Španjolskoj Jana Gurrija (22), na Islandu malog s krila Thorkelssona. Dečki se igraju rukometa, doslovno zabavljaju i ostave golmane Veszprema, Jensena i Corralesa, na tri obrane. Blago Portugalu s onime što mu tek dolazi. Evo, može se i bez milijuna ako znaš kako s mladima...

"Mogu ih gledati cijeli dan i noć. Toliko kreativnosti i uživanja u igri u čudesnoj atmosferi", zadivili su i bivšeg danskog rukometaša, danas analitičara Rasmusa Boysena.

Barcelona je bez Dike Mema iskoristila sve probleme i ozljede Kielca i pobijedila 32-28 u Poljskoj. Dva gola Karačića i šest obrana Meštrića za Poljake, osam Richardsona i šest Cikuše Jeličića za goste. Magdeburg je iz -5 u drugom dijelu stigao do 33-33 u Aalborgu. Hoxer je promašio dva boda Danaca.