Mate Bilić zabio dva gola i treći je strijelac Primere

Hrvatski nogometaš u španjoslkom Sporting Gijonu Mate Bilić nastavlja s odličnom sezonom. Ovo kolo zabio je dva gola u pobjedi 3-1

Hrvatski nogometaš u španjoslkom Sporting Gijonu Mate Bilić nastavlja s odličnom golgeterskom sezonom. U ovome kolu njegov Sporting je na domaćem terenu igrao protiv Numancije Sergija Krešića, a Mate je zabio dva gola u pobjedi 3-1. Prvi je zabio u 65. minuti glavom s pet metara, dok je drugog postigao u 76. minuti iz jedanaesterca te tako potvrdio četvrtu pobjedu u nizu svog Sportinga. Nakon ove utakmice Bilić sa šest golova dijeli treće mjesto s nogometnim velikanom Lionelom Messijem na ljestvici najboljih strijelaca Primere. Brojna velika imena poput Realova kapetana Raula, genijalca Agüera iz Atletica, odličnih Nizozemaca Van Nistelrooya i Van der Vaarta gledaju u leđa Hrvatu Mati Biliću na ljestvici strijelaca jedne od najjačih liga na svijetu. Ispred njega nalaze se samo skupo plaćeni napadači Valencije, odnosno Barcelone, Villa s 10 i Eto'o s devet pogodaka. Uspjeh je još veći ako se zna da Mate igra u malom Sportingu iz Gijona, koji je u ovih devet kola zabio samo 16 golova. Od svojih šest Mate je postigao dva iz jedanaesteraca što je potpuno isti učinak kakav ima i možda najbolji nogometaš na svijetu, Leo Messi. Prekrasan uspjeh našeg nogometaša u jakoj Primeri gdje godinama vladaju topnici poput Raula, Nistelrooya i Ville, a Bilić je u ovome trenutku ispred njih.