Dan nakon presude Željku Širiću za Hrvoja Maleša bio je potpuno isti kao svaki drugi. Jutro je proveo radno, nakon ručka se presvukao u radnu odjeću i otišao u polje. Obiteljsko nasljeđe, 1600 loza, 100 maslina i 100 stabala različitih voćki, traži svakodnevnu brigu.
Nakon što je otkrio nečasne radnje u hrvatskom nogometu, Maleš je ostao sam. Nezaštićen, na vjetrometini, kao i većina hrvatskih “zviždača”. Ostao je bez posla, pa je kontakte iz nogometnog svijeta pokušao iskoristiti za zastupanje igrača, no brzo je shvatio da su mu sva vrata zatvorena. U javnosti je bio heroj, no kad bi se ugasila svjetla reflektora, ostao je sam s obitelji. Uz svakodnevnu policijsku pratnju. Za mnoge je to bila previsoka cijena.
- Nema dvojbe, Hrvoje je napravio herojsko djelo, kakvo ne bi učinili mnogi hajdukovci koji se busaju u prsa. Za mene je on istinsko ‘hajdučko srce’ - kazao je član NO-a Hajduka Nikola Koceić-Bilan i dodao:
- Nije to napravio zbog slave i osobne promocije nego iz uvjerenja. I zato nije tražio priznanje, njemu je transparent ‘Maleš, samo hrabro’ sa sjevera Poljuda najveće priznanje.
Koceić je jedan od rijetkih koji je pristao govoriti o Malešu. Primjerice, bivši gradonačelnik Splita Željko Kerum je to odbio.
- Ne želim se miješati u tu priču, nadam se da me razumijete - rekao je Kerum, čije je gradsko vijeće izglasalo nepovjerenje Hrvoju Malešu.
Maleš danas radi kao zastupnik u prodaji nekretnina, tu je iskoristio iskustvo iz banke. Istodobno nastavlja borbu pokojnog oca Paška za zabranu gradnje odlagališta otpada u Lećevici. Pokušava dokazati da bi bilo pogubno za okoliš u Lećevici sagraditi taj centar.